Skokanka listopadu v Unichessu – Anna Marie Koubová

4

Jednou si dole jednou nahoře a nic není tak pomíjivé jako rating. Mexičané o tom vědí své! Toto pravidlo se naplnilo v listopadové skokanské soutěži. Po brutálním propadu v říjnu stačila povedená účast na Finále MČR juniorek 2016 – kat. D18+D20 a Anna Marie Koubová je opět skokankou Unichessu (+64). 9. místo z 15 vesměs starších účastnic ji zajistilo tolik plusových bodů, kolik je na šachovnici políček. Další hráči v pořadí vydolovali bodíky v kalných a ošemetných druholigových vodách: Josef Lácha (+10), Jan Bartoš (+6), Petr Pokorný (+4), Pavel Vávra (+4) a Zbyněk Vrbata (+3). Posledně jmenovaný dosáhl druholigové výhry po tak dlouhé době, že to ani internet nepamatuje! Jaroslav Sysel (+3) získal za remízu ve vídeňské jižní lize a Jan Bernášek (+2) za kombinaci 1. ligy a Noe Landesligy. Kladný byl ještě Peter Michalík (+1), který ze 17 partií ve dvou ligách a dvou turnajích těsně ale přece jeden bodík získal a zároveň se stal v daném měsíci nejaktivnějším českých hráčem (minimálně co se týká první stovky FIDE žebříčku).

Zbytek listopadových aktivistů upisovalo. Kristýna Havlíková (-2) upsala ve würtemberské oberlize a jen částečně něco zpět získala v české 1. lize. Ve druhé lize odepsali Vojtěch Kovář (-5) a Jindřich Kuba (-7). Olga Jaščenko (-7) ve druhé lize nezachránila celou ztrátu z ligy první. Jan Lamser (-8) ztratil ve druhé lize i v jihočeské divizi. Jak je ošemetná druhá liga a kolik stojí prohra se slabším soupeřem se přesvědčili Tomáš Popper (-13) a Jan Hučín (-22), budiž jim aspoň útěchou, že jsme daný zápas vyhráli. Martin Řehořek (-22) rozdával body ve službách Mladé Boleslavi a to včetně zápasu proti Unichessu. Lukáš Černoušek (-32) ztratil zejména na Pankrác cupu, ale ani v 1. lize se mu partie proti oddílovému kolegovi nevydařila.

Nový člen
V listopadu jsme v našich řadách uvítali jednoho nového člena:
* Daniel Juhaňák

4 Komentáře

 1. Jan Bartoš napsal:

  Hmm 64, to už je pořádné číslo, konečně se toho zase někdo chopil. Gratuluji.

  I při dospělém koeficientu (20) by to bylo 32 a stačilo by to na výhru taky. Jenom by z políček šachovnice byly karty do mariáše.

 2. Mircea napsal:

  V listopadu by 32 na výhru stačilo, ale na říjnového skokana by to bylo málo:)

 3. raroh napsal:

  Jojo, když už se tahle soutěž o fluktuanta měsíce vyhlašuje, bylo by spravedlivější korigovat výsledky podle koeficientu.

  A vůbec, co z toho udělat něco, čemu by mělo větší smysl říkat skokan: zejména zohlednit delší časový úsek, např. tak, aby starší změny měly menší váhu.

 4. Mircea napsal:

  Podněty jsou to jistě zajímavé, ale zohlednění jakýchkoli připomínek by znamenalo práci navíc a větší nebezpečí, že dojde k chybám. Takto jde o prostý rozdíl v excelu a u toho i zůstanu. Určitě to ale nikomu nebrání v tom, aby jednou za „delší časový úsek“ přišel s nějakým podrobnějším rozborem. Rád si to přečtu!

Komentář

© 2021 UNI Chess.