Unižetky postupují!

20

Rozhodlo se už v předposledním kole výhrou nad Prahou 4 C 7,5:0,5!

Podrobnosti sděluje kapitánka Bálková:

Předposlední kolo nás čekali soupeři z oddílu Praha 4, za něž hrají i nám dobře známé kolegyně z Věry Menčíkové – Jiřina Vávrová a Milena Špačková. Věděly jsme, že pokud se nám podaří zvítězit, postup máme zajištěn. Nejspíš i proto jsem byla docela nervózní a měla jsem strach, aby se těsně před cílem nic nepokazilo. Sestavu jsme měly poměrně silnou, kdežto Praha 4 nasadili až od 5. šachovnice, což mě relativně uklidnilo.
Komplikace se dostavila ve chvíli, kdy jsme už měli začít hrát – zjistily jsme nemilou věc, že někdo nechal zapnuté hodiny, a tudíž se vybily baterky, což znamená, že musíme použít hodiny, které nikdy neumí nastavit. Nakonec se nám podařilo alespoň nařídit základních 100 minut a doufaly jsme, že se čas nevyčerpá, abych nemusela pak ručně přidávat půlhodinu. Soupeř nás však uklidnil, že ani hodiny nepotřebuje, protože hraje rychle.
S mírným zpožděním jsme tedy začali hrát. Při první obhlídce jsem byla spokojená, všechny jsme stály aktivně, u Lucky se dokonce velmi záhy rýsovala výhra, soupeřka nejspíš nekorektně obětovala dvě figury.
Při druhé obhlídce asi za hodinu a půl vypadala situace ještě lépe. Lucka matovala, Vendy měla figuru víc, Alena získávala dámu a Jana tři pěšce. Právě Janin soupeř si půjčil partiář, aby si dopsal nějaké tahy, což Milena považovala už za podpis a ptala se: „Tak co, užs prohrál?“, což Jana okomentovala: „Ne, ještě ne…“ 🙂 Nicméně za pár minut se skutečně vzdal, na což zareagovala Miena podruhé: „Jiříku, teď jsi ale už prohrál.“
Během chvilky jsme tedy vedly 4-0 (Jana, Alena, Lucka a Vendy) a já už se úplně přestala soustředit na partii, chtěla jsem jen rychle potvrdit výhru, čili postup, a jít slavit. Nabídla jsem remízu, soupeř se chvíli rozmýšlel, obhlížel stav na ostatních šachovnicích, ale nakonec ji vzal – „Slečnám by se přeci remíza odmítat neměla…“ Hurá, postup je potvrzen!
Následoval přesun do Kovadliny a malá oslava. Do hodiny přišel i zbytek týmu, který nám hlásil, že konečný stav je výhra 7,5, paráda!
Poslední kolo hrajeme až 24.3. – na zelený čtvrtek – po němž bude následovat oficiální oslava postupu v Tučňákovi v Nekázance, kde budou točit i zelené pivo. Jste srdečně zváni!

už-oslava

20 komentářů

 1. jarda hadrava napsal:

  Milé dámy, velká gratulace k postupu, i když se s tím v poslední době tak nějak počítalo že… 🙂 Ale ta poslední třešnička bývá vždy nejtěžší, ale i nejsladší… Doufám, že nastolené tempo vám vydrží i příští rok ve 2. třídě!

 2. annusch napsal:

  Děkujeme! 🙂

 3. Oxanka napsal:

  Ač jsem byla jen malým participantem, přesto mám radost obrovskou a připojuji se k poděkovaní… Dík! 😀

 4. robik napsal:

  Velká gratulace, je to old-school, že jediný půlbod soupeře je kapitánčin postupový … 😉

 5. Pedro napsal:

  Připojuji se ke gratulacím. Ať vám ten úžasný projekt vydrží i v případných horších časech! Abych si mohl zahrát aspoň proti vám v nějakém unichess-derbíčku. Třeba ve druhé lize? 🙂

 6. annusch napsal:

  Děkujeme! Ano, Pedro, ve 2. lize by bylo derbíčko krásné 😀 Vlastně jeden přátelák Žetek s tuším Géčkem se konal ještě před zahájením sezóny, kdyby byl zájem, klidně by se pro zábavu mohl konat i přátelák po konci soutěže s jakýmkoliv namíchaným družstvem z Unichessu. A jinak nezapomeňte přijít v ten čtvrtek na oslavu, těšíme se! 🙂

 7. annusch napsal:

  A vlastně ještě jedna novinka – vytvořily jsme si na fb takovou fanpage, kam budeme vkládat novinky, fotky a tak: https://www.facebook.com/unichessz/

 8. Petr Sp napsal:

  Také gratuluji 🙂 pokusíme se tedy s béčkem zachránit, aby ta druhá liga byla na příští sezonu pro uni – žetko 🙂

 9. Pedro napsal:

  Jo a v televizi vám to moc slušelo. Zvlášť kapitánka byla líbezně škodolibá, když s potutelným úsměvem říkala, že soupeři z toho nejsou moc nadšení, když s váma prohrávaj 🙂 Jinak v ten čtvrtek se musím omluvit. Jedu v pátek ráno na Moravu a oslava se asi dost protáhne, když uvážíme, že musíte ještě vyřídit posledního soupeře – už ne kvůli postupu, ale kvůli image určitě.

 10. annusch napsal:

  A to jsem ani nemyslela nijak škodolibě, tak to prostě je 😀 S tou oslavou se nedá nic dělat, ale je to škoda 🙁 Začneme se scházet už kolem deváté…A postupně se budeme trousit ze zápasu.

 11. Pedro napsal:

  Zápas bude asi velmi vypjatý. Nezapomeň, že vaši soupeři na vás budou perfektně připraveni. Mají ty cenné poznámky 🙂

 12. robik napsal:

  A taky určitě čtou tyto stránky 😉

 13. annusch napsal:

  To sice čtou, aly my čteme jejich. Dokonce už jsme navázali kontakt!

 14. Pedro napsal:

  Jaký druh kontaktu, Annusch ?
  Ještě mě napadlo, že by mohla být simultánka Žetek třeba proti klubovému přeborníkovi 🙂

 15. jarda hadrava napsal:

  Já bych to případné utkání s Unižetkami nerozmazával. Soudě podle letošní (a nejen) docházky bychom reálně nastoupili tak v šesti, a to i v případě, že by se spojily všechny týmy Unichessu (tj. A-G). Existuje ale varianta, že by nám Unižetky někoho půjčily, jak již v týmech činí… 🙂

 16. Mircea napsal:

  Jak tu bylo zmíněno, v prosinci se odehrál přátelák GxŽ a připomenu, že se hrálo na třech šachovnicích. Géčko vyhrálo 3:0, což je jediná prohra Unichess Ž v historii 🙂
  Nicméně postup zvládlo Žetko a já jako kapitán Géčka se připojuji ke gratulantům!

 17. Pedro napsal:

  No o tom Mirceo ani radši nemluv. Tvoje Géčko postavilo volného hráče – kmenového hráče Éčka, vzalo si 3x bílé figury a ještě tam nějaká tlupa rušila zápas blickama. Myslím, že by hráči Géčka měli projít kursem Ing. Kozáka o nabízení remíz!

 18. Mircea napsal:

  Bílé jsme měli jenom dvakrát a to že jsme nasadili volného hráče je pravda, ale Žetko zase postavilo dvě hostky ze tří hráček – v přátelákách je možné ledaco :))
  Remízy sem pro jistotu minulý týden v géčku do odvolání zakázal (taková ostřejší varianta sofijských pravidel) aneb chceme se přece dovědět, jak to dopadne – takže žádný kurz nebude.

 19. Jan Bartoš napsal:

  Právě ing. Kozák by je naučil, jak dávat za remízu, i když je to zakázané.
  Patnáct let praxe! Jenom co já vím…

 20. kvatroog napsal:

  Gratuluji pýše Unichessu! Skvělé výkony i skvělý příběh. Na přátelský zápas jsem připraven nastoupit.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.