Unichess B poráží Mladou Boleslav

3

Čtvrtého kola 2. ligy jsem se nemohl zúčastnit, ale moderní technologie mi umožnila sledování v reálném čase.

Sešli jsme se slušně, dokonce jeden hráč se do sestavy nevešel.

Po hodince hry mě zvedla ze židle půvabná miniaturka Vrbaty. Na 7. desce s Josefem Crhou využil soupeřovy tvůrčí slovanské k oběti na f7 a matovému útoku. Vyhraný byl v 11. tahu, hrálo se do 16. tahu. Stojí za přehrání.

Celkem rychle skončila i partie na 4. desce. Škára tam černými s Pavlem Crhou trochu riskantně obětí pěšce a kvality oživoval výměnnou francouzskou a paradoxně dosáhl neodvratného opakování tahů.

Po obědě se zbytek ještě hrál, ale prakticky všechny partie vypadaly výborně. Na 1. desce Jurčík s Řehořkem rozehrál bílými šikovně Trompovského, měl příjemnou pozici a pak takticky i pěšce. Černý rozumně obětoval druhého a získal protihru. Naštěstí po nepřesnosti získal bílý lepší věžovku a s přehledem ji vyhrál.

Další celý bod získal na 8. stole černými s Maláčem Lamser. Velmi trpělivě soupeře obehrál ve Phillidorově obraně.

Za stavu 3,5:0,5 došlo k několika nehodám. Kuba na 3. stole hrál s Horákem bílými náročně Keresův útok v sicilské a stál velice slibně. Bohužel podcenil černou protihru zakončenou obětí věže a matovým útokem.

Na 5. stole hrál bílými Pokorný s Hajným Samichovu královskou indickou. Po nikoli bezchybném průběhu dosáhl až vyhrané pozice, pak se to zase zkazilo a velmi rozumně dal za remízu na 4:2.

Tou dobou už bylo jasné, že zápasovou výhru nic nezmaří. Jaščenko černými s Lochmanem na 6. desce rozehrála Paulsena divoce až nekorektně. Stačila ale jediná chyba soupeře a Olga už vyhranou pozici nepustila. Partii korunoval matový útok přerušený vzdáním.

Za rozhodnutého stavu dal za remízu na 2. desce Kovář černými s Ondřejem Crhou ve vyrovnané pozici – předcházela pozičně obsažná španělská.

Celkově Unichess B zvítězil nad Mladou Boleslaví 5,5:2,5. Jsme stále druzí, Bakov těsně obehrál Teplice a má stále lepší pomocná hodnocení.

Boleslav se nebezpečně přiblížila pásmu sestupu.

3 Grácie = 3 body

3 Grácie = 3 body

 

3 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Gratulace! Nejsme už náhodou zachráněni?

  2. Jan Bartoš napsal:

    Obvykle stačí 13 bodů. Severní skupina je ale skupinou smrti, kde na záchranu nemusí stačit 15 bodů, alespoň dle obav Pavla Chrze (historka z jiné sezóny).

  3. Mircea napsal:

    Takže nezbývá než dál tvrdě makat!

Komentář

© 2020 UNI Chess.