Prvoligový debakl

0

 

Existují totálně nepovedené zápasy a Unichess-Pankrác k nim patřil.

Oba týmy byly trochu oslabené, takže tím to nebylo.

Začátek byl celkem normální. Šimek na 4. zaznamenal korektní poziční remízu černými s Radkem Doležalem. Na 8. jsem též černými s Pleškem nevyřešil dobře jakéhosi Notebooma v útoku. Po nepřesnosti se mi podařilo rozpoutat asi 11 tahovou taktickou přestřelku. Byla kupodivu oboustranně korektní a skončila minimalistickým věčným šachem soupeře v koncovce (bílá Vd7,Jf6…mechanismus si domyslíte). Možná cena za nejzábavnější předfilm. Šorm na 3. se Sokolovem stál v divoké sicilce přivyhraně, ale nakonec dostal věčný šach. Potud by to šlo.

Pak se toho ale hodně nevyvedlo. Kovář zvolil na 7. bílými s Postupou velmi tvůrčí přístup, 1. c3, pak z toho byl Bird, pak normální zavřená sicilská, místo rošády ale zaúotočil h-pěšec… Stál s tím chvíli i vyhraně, ale bílá pozice byla náročnější a třetí oběť přepjala strunu.  Řehořek nestál na 5. bílými se Souralem v Mároczym nijak zvlášť, ale teprve když zvolil špatné pořadí braní při průlomu soupeře, pozice kombinačně zkolabovala. Berny si sypal popel na hlavu po prohře se Sváťou Svobodou, ale v podstatě jen nevyřešil dobře jeden moment ve střední hře a zbytek bylo trápení.

V závěru zápasu už jsme tedy prohrávali 1,5:4,5 a ještě zbývaly 2 partie. Hosté ještě zvýšili na 5. stole, kde Matras unudil Kubu k smrti v koncovce. Náš čestný úspěch zaznamenal na první desce Černoušek s Poláškem. Dlouhá partie dle stroje oscilovala mezi totální výhrou a krátkými vyrovnáními. Je třeba ale říct, že to byl skvělý výkon, na člověka.

Komentář

© 2020 UNI Chess.