Skokan října 2016 v Unichessu – Jan Bartoš

2

Tak nám zase vypukly ligy šachových svazů (ŠSČR, SŠZ, DSB), které jsou vděčným zásobitelem skokanské soutěže. A hned v říjnu posloužily ke skvělému odrazu většině skokanů.

Skokanem se stal náš druhý nejúspěšnější ligový hráč v tomto měsíci Jan Bartoš (+35), když vydatný ligový skok v družstvu, jež nese jeho jméno (+18,6) podpořil na velkém skokanském můstku v Tatrách (+22,4) a už si to nestačil zkazit ani zaváháním v závěru plzeňského openu (-5,8). Druhé místo obsadila díky vynikající ligové bilanci (2,5/3) Olga Jaščenko (+24), přičemž dlužno dodat, že ani 3/3 by na v tomto měsíci excelujícího Jana Bartoše o jediný bodík nestačilo. Jediná ligová výhra nad silnějšími soupeři zajistila třetí místo pro Jana Lamsera (+12) a čtvrté místo pro Petra Pokorného (+11). Páté místo zůstalo pro Štěpána Hrbka (+9), který si je přivezl z Mistrovství světa do 10 let v adžarském Batumi. Pro změnu ve Württemberské oberlize si přilepšila Kristýna Havlíková (+8). Náš nejúspěšnější letošní hráč extraligy Pavel Vávra (+6) dvě výhry v Extralize za Unichess trochu zkazil remízou ve druhé lize za Vyšehrad. Naopak Petr Šimek (+4) remízové extraligové trápení zvrátil do plusu ve druhé lize za Kobylisy. Jednou remízou se silnějším soupeřem spíš popolezl než poskočil Jan Hučín (+2). Lukáš Černoušek (+1) nakonec všech pět partií napříč třemi soutěžemi a dvěma zeměmi remizoval a popošlápnul o jeden bodík dopředu na nové maximum už jen 5 bodíků od vysněné démonické hranice 2500.

Body naši členové i v říjnu nejen získávali, ale i odevzdávali. Vojtěch Spousta (-3) hostující ve Středočeské krajské soutěži při premiéře prohrál se silnějším a zkušenějším soupeřem. Peter Michalík (-4) bojoval v obou extraligách bývalého Československa a zatímco v té naší se rozešel v Brně dvakrát smírně, na Slovensku připsal výhru a prohru. Jan Bernášek (-6) byl sice v Brně na extralize plusový, ale vše si zkazil prohrou v české 1. lize. Martin Řehořek (-7) tentokrát hrál jen za Mladou Boleslav a i když ve druhé lize drobně získal, tak v krajském přeboru ho jedna prohra stála mnohem větší ztrátu. Ošidnost druhé ligy potvrdili Martin Čížek (-7) za prohru se silnějším hráčem a Zbyněk Vrbata (-9) za remízu se slabším hráčem. Kapitánská premiéra v extralize se nevyvedla a Vojtech Kovář (-15) upsal celý fiftýn. Největším propadákem však bylo tentokrát vystoupení naší nejlepší skokanky, když Anna Marie Koubová (-182) ztratila celý vlak na MS na Sibiři a Mistrovství Čech v Harrachově.

Noví členové
Místo přestupního okénka tentokrát nové registrace, začal školní rok a nové děti se hlásí o slovo!
* Adam Dedek
* Petr Souček
* Viktor Štogr

2 Komentáře

  1. Pedro napsal:

    Bravo, kapitáne !
    Je potřeba obnovit autoritu nás, seniorů 🙂

  2. Oxanka napsal:

    Gratulace!!!!!!!!!

Komentář

© 2021 UNI Chess.