Underground vydoloval v Příbrami body i záchranu!

6

 

V posledním kole jsme ve druhé lize zavítali do Příbrami na půdu nováčka soutěže a situace před utkáním se vykrystalizovala tak, že abychom se zachránili, bylo nutné jednak zvítězit – sestava na zápas byla slušná, ale my jsme se po Novém roce uložili k zimnímu spánku a nevyhráli ani jedno utkání – a pak to, aby další dva zápasy dopadli tak, že přeskočíme dva soupeře (Říčany B a jednoho z dvojice Říčany A – Líně).

A světe div se – ono to všechno klaplo!

Domácí nastoupili takřka kompletní (za zběsilé konstelace výsledků mohli i oni ještě sestoupit), takže bylo jasné, že nás čeká pořádná šichta, ale zhostili jsme se toho přímo se stachanovským úsilím a domácí baníky nakonec zdolali výraznějším rozdílem.

Jako první zaknihoval výhru Pedro, v partii si obě strany vyčistily dámské křídlo a bílý se snažil provalit v centru, neuvážený výpad věže černého pak skončil rozhodujícím taktickým vyvrácením se ziskem materiálu a celého bodu. Ještě do časových kontrol pak zvítězil Petr Šimek, který postupně černými získal aktivitu, jejímž stupňováním se bílá pozice rozpadla. Na 3:0 pro nás pak zvýšil Honza Bartoš, černými za přechodně obětovaného pěšce získal lépe sehrané figury, nakonec to převedl do lepší dámské koncovky s postouplým pěšcem, kterou jeho soupeř nerozdýchal.

Jediná výraznější komplikace v cestě za zápasovou výhrou se přihodila na třetí desce, kde Vojtovi moc nefungovala černá Volha a jeho soupeř – doyen místního klubu, který již překročil osmdesátku – strategické mezírky v pozici umně využil a zaznamenal tak jedinou výhru domácích (klobouk dolů – hrát takhle ligu v tomhle věku!).

Těsně po časovce remizoval Tomáš ve svém Phillidorovi, soupeřovu snahu o aktivitu odrazil, sám ale cestu ke zlepšení pozice nenašel.

Vítězný bod pak přidal Honza Lamser, byla to určitě nejdramatičtější partie dne, soupeř začal černými v Holandské mohutně útočit pěšcovou vozbou na krále a pozice skutečně visela dost na vlásku, pak se ale rozhodl podpořit útok obětí kvality, ale – Honzovi se podařilo útočnou vozbu zablokovat a trpělivou hrou převzal otěže partie až do vítězné koncovky.

Na závěr jsme pak zachránili (trochu symbolicky vzhledem k výsledku celého družstva v sezóně) dvě poslední ohrožené partie. Jindra v průběhu partie odmítl remízu, v časovce ale uklouzl a nakonec musel zachraňovat horší koncovku těžkých figur a remíza byla maximem možného (i díky soupeřovu horšímu času). A v poslední partii jsem nakonec završil výsledek na konečných 2,5:5,5 vydřenou remízou, když jsem stál tak nějak lépe, ale vytěžil jsem z toho jen lepší koncovku, kterou jsem ale špatně odhadl a stál na pokraji prohry, spásou bylo, že jsem vyměnil i za cenu dvou pěšců soupeřova koně za svého mizerného střelce a pak soupeři dokázal, že všechny věžovky jsou přeci remíza 🙂

Pak už jen zbývalo čekat na ostatní výsledky a ono to vyšlo. Byl jsem už doma, když až do Stodůlek pronikl vítězný ryk z hospody U Dandů. Následovaly další gratulace (např. od šťastného kapitána déčka) a už mi to docházelo – 2. ligu budeme mít i v příští sezóně 🙂

 

6 komentářů

 1. Jan Bartoš napsal:

  (v pozadí stále ryk hospody)

  Rekvizity : hospoda roku 90, rekvizity z předchozího obrazu plus plakát s Miroslavem Sládkem.

  “ Ty vole Vašek na Hradě, tak to je konec undergroundu…“

 2. Pedro napsal:

  Poděkování do Říčan a Písku!
  Já prohrál pivo. Vsadil jsem se s Vojtou Kovářem, že spadnem. Ani jsem se v hospodě nechtěl koukat na výsledky, aby se „druholigový stůl“ změnil na „přeborový“ co nejpozdějc 🙂 Teď jsou všechny zahozené šance zapomenuty a ty proměněné, které přinesly body, nabývají na váze.

 3. Mircea napsal:

  Pedro: To je dobré, že ty, který si se vsadil, že spadneme si vyhrál a Vojta který se vsadil, že se zachráníme prohrál.

 4. Pedro napsal:

  Myslím, že to mám logicky dobře .- píšu, že jsem prohrál.

 5. Pedro napsal:

  Jo jako partii, už to chápu. My se vsadili až potom v hospodě – do té doby to bylo iluzorní. A v hospodě už bylo jedno, kdo jak hrál, všichni jsem hráli 5,5:2,5 🙂

 6. Mircea napsal:

  Aha tak to je jiná, když sázka proběhla až po zápase v hospodě.
  Já to viděl takhle. Věřil jsem, že my vyhrajeme (když generál vyhlásil mobilizaci, tak to ani jinak dopadnout nemohlo a stará garda včetně generála udělala 3/3!) a Říčany A vyhrají také – jsou to mlaďasové a tahle generace už na nějaké 4:4 po osmi remízách není to by na ten zápas vůbec nepřišli! Ale ten Písek, tam to bylo nahnuté, první dvě desky zaslouženě odpočívaly a bylo drama. Béčko Říčan vědělo, že áčko do toho jde a chtělo se taky zachránit a mělo to v podstatě na rozdíl od nás ve svých rukou Ještě jsem si nepřehrál tu partii na 7. desce, ale podle mě právě tato miniaturka rozhodla o naší záchraně a byla to pěkná řežba – to jde vidět i když jsem si to přehrával bez šachovnice!

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.