Náraz do vyšehradské skály

3

 

Bohužel ani v předposledním kole druhé ligy v domácím zápase s Vyšehradem B jsme nezabrali a situace v tabulce už je kritická…

A to tak, že v novém roce jsme ještě nebodovali (ani loni to v závěrečných kolech nebyla žádná velká jízda, ale to jsme mohli odpočívat na tučném bodovém polštáři).

V derby s Vyšehradem jsme dokonce nevyhráli ani jednu partii a s tím se hraje o záchranu dost těžko.

 

Zápas začal třemi remízami našich černých barev (4., 6. a 8. deska, tedy Pedro, Honza Lamser, Tomáš), což mohlo být bráno s kvalitními soupeři jako plus, nadějné mi přišly naše bílé barvy na jedničce a sedmičce u Lukáše a Aničky. Do toho přišla remíza v rovné pozici u Honzy Bartoše.

A pak se to začalo celé hroutit. U Vojty se mi zdála jeho pozice lepší, když černý si nechal vytvořit slabšího izolovaného pěšce v centru. Během pár tahů ale za něho získal razantní protihru, která skončila rozvratem Vojtovy pozice. Další padla Jindrova pozice, kdy dvě věže proti dámě a střelci se ukázaly jako nedostatečná kompenzace.

Nevyšly ani nadějné pozice na šachovnicích 1 a 7. Anička měla možnost soupeře zdolat už ve střední hře, místo trpělivé hry s převedením do přivyhrané koncovky se ale snažila o neustálé zápletky, které ovšem nepříjemně zaktivizovaly soupeřovy zbylé figury a když prošla bez povšimnutí kolem šance partii zremizovat, následoval hořký konec v matové síti. A nevyhrál ani Lukáš na první, z lepší pozice se vyklubala rovná koncovka, kde se sice snažil soupeře užužlat na optickou výhodu dvojice střelců, když ale nevyužil jediné chybičky soupeře, ze které mohl kápnout zisk pěšce, nezbylo, než podepsat smír.

Takže celkem 2,5:5,5 a na záchranu už jen teoretická šance…

 

Zlomí Underground prokletí letošního roku aspoň v posledním kole v Příbrami ?

3 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  No vida, našli jsme i druhou cestu do pražské divize…

 2. Jan Bartoš napsal:

  ( v pozadí hluk výčepu )

  Rekvizity : hospoda 70.-80. léta : pestrobarevný ubrus, na mnoha místech propálený, pobryndaný pěnou z piva, poloprázdné půllitry a převrácené panáky. Hustý cigaretový dým.

  „Ty vole, my jsme sestoupili“

  ( opilecky se hihňá )

 3. Mircea napsal:

  Mladí říčaňané se pokusili zachránit vlastní béčko a téměř se jim to podařilo. A to sami balancovali na hraně sestupu. Nakonec se raduje Unichess! Bravo, hoši dĕkujem! Těším se na článek.m

Komentář

© 2020 UNI Chess.