Po dlouhé odmlce porážíme v Extralize Turnov!

2

A po čase virtuální reportáž, bez znalosti čehokoli kromě přenosu. Snad přijde vhod těm, co se nedívali.

Turnov se nám jevil v zápase favoritem, když ale nepostavil své horní 3 písmenkové hráče, bylo veseleji.

V první fázi, jsme prohrávali 1:2 ze tří černých partií, po remízách Michalíka a Bernáška a prohře Vaška Svobody, který s Vlasákem nějak nevyřešil holandskou.

Před časovkami jsme ale měli tři pro stroj vyhrané bílé partie, naši ale měli hodně napínavé časy. Umělý šok přišel z osmé desky (Šimek – Studnička), kde Petr ve vyhrané pozici 4 minuty civěl a spadl – naštěstí chyba přenosu, ve skutečnosti přišly 3 rychlé tahy a výhra. Na 2. (Černoušek – Vykouk) jsme kombinovali s minutou a půl proti deseti, ale naštěstí NAPROSTO PŘESNĚ… Za pár vteřin dorazil soupeře i Marián na 4. stole (Jurčík – Čech), tady měl černý snad ještě horší čas než bílý.

Mezitím dojela do remízového přístavu i dámská koncovka na 7. (Sodoma – Rýdl) a vítězný stav byl na světě.

V okamžiku psaní článku ještě bojuje o skóre Sváťa Svoboda s Jaraczem (pěšec méně v různostřelcové koncovce).

Každopádně po rychlých 7 bodech ze 3 kol a 3 prohrách zvyšujeme zisk na 10 bodů a opakovaně se zachraňujeme v Extralize! Loni to bylo v 10. kole a díky výsledkům ostatních, teď na 99,99% vlastním úsilím a v 7. kole. Poslední živý protiscénář vyžaduje, aby poslední Litovel otočila stav 0,5:2,5 a rozbodovala se v dalších 3 kolech, což je čirá sci-fi. Předposlední ŠK města Lysá nás nemůže dohnat, protože má odehráno o zápas víc.

Sláva!

2 Komentáře

  1. Jan Bartoš napsal:

    Pár dodatků…
    Sváťa to zremizoval a Unichess tak porazil Turnov 5:3.

    Lysá B porazila Litovel 6,5:1,5… ale úvahu jsem trochu přehnal. OBA týmy nás samozřejmě pořád mohou předehnat, když začnou vyhrávat. Ale zahrnuje to, že budou bodovat s Novým Borem resp. Výstavištěm A, což se u dna tabulky nestává. Obě mrňavá strašidýlka sestupu se mohou rozplynout už zítra nebo kvílet až do závěrečného trojkola. Litovelský bubáček je o to menší, že tento jinak sympatický tým nevyhrál zatím snad ani 1 partii.

  2. Mircea napsal:

    Výborný výkon, gratulace. Ta baterie figurek, co postavil Lukáš a pak za ní schoval krále vypadá nádherně. Škoda, že jsem tu partii nezvládl pochopit – hlavně to, jak si nechal sbírat pěšce a pořád stál lépe, aby pak nějak nenápadně zobnul jezdce.

Komentář

© 2020 UNI Chess.