Čestná extraligová prohra

5

A ještě jedna virtuální a krátká:

V 8. kole Extraligy na nás čekala sestava, kterou si Pardubice přivezly v sobotu na Nový Bor. Dopadli jsme jako oni s NB – 6 remíz a 2 prohry.

V našem případě to nebyl žádný neúspěch. Skoro všechny remízy byly cenné a slavné – Michalík s Matlakovem (2709), Bernášek s Movsesjanem, Marián Jurčík s Hráčkem, Vašek Svoboda s Votavou a Šimek s Jirovským. Jenom Rýdl s Půlpánem jsou zhruba vyrovnaní hráči.

Černoušek prohrál černými s elovým esem soupeře (Duda 2724), v ležérní leč jedovaté variantě.

Sváťa Svoboda prohrál také černými  Martinem Petrem.

Litovel nás podle očekávání přestala stíhat, ale strašidýlko předehnání Městem Lysá má tuhý kořínek. Stačí jim vyhrát vzájemný zápas a …. kopnout s Novým Borem!

5 Komentáře

 1. jarda hadrava napsal:

  No možné to samozřejmě je. Ale pokud by se to stalo, tak číst ty jízlivé komentáře (za kolik to bylo, apod.) bych tedy Novému Boru nepřál. To by jim ta mistrovská káva hodně zhořkla… 🙂

 2. Mircea napsal:

  Hlavně je třeba Město porazit a vrátit jim to tak za loňský rok!

 3. Pedro napsal:

  Ty sestupové úvahy si myslím, že jsou blbost. Já věřím, že v naší extralize není nikdo s nikým schopen nic dohodnout, natož Nový Bor – výkladní skříň českého šachu. Ale připusťme hypoteticky, že Lysá B nějakým zázrakem tu remízu s Borem uhraje – pak vede k záchraně rovnice 2*L + S = 8, v některých případech dokonce 2*L + S = 7,5, kde L je skóre s Lysou B a S je kumulované skóre ze zbývajících zápasů, takže i těsná prohra s Lysou B může být OK. A jinak souhlasím s předsedou, Města Lysá je třeba porazit a bojovat o nějaké jiné, než 10.místo.

 4. Mircea napsal:

  Pedro: co takhle nějaké kursy na umístění v extralize? Jak nejlépe/nejhůře vlastně můžeme hypoteticky skončit s 10, 11, 13 body (více moc pravděpodobné není)? Mohlo by to být docela zajímavé i v případě, že by si nikdo nevsadil.

 5. Jan Bartoš napsal:

  Není to blbost, je to strašidýlko, kterého se můžeme příjemně v bezpečí bát.

Komentář

© 2020 UNI Chess.