Tábor jsme nedobyli

1

 

Domácí prostředí (nyní opět Kobylisy) nám ve 2. lize poslední dobou nesvědčí, v osmém kole jsme prohráli s Táborem, který chytil v soutěži druhý dech (po pěti prohrách v řadě teď třikrát vyhrál), přičemž i když jsme zdaleka neměli nejsilnější sestavu, bodovat jsme mohli, a to přesto, že soupeř nastoupil ve své zatím nejsilnější sestavě v této sezoně.

Sestavy s výsledky:

Unichess Výletná Sokol Tábor
Jurčík Martin (C,Z) 2331F ½ ½ 2213F Borkovec Milan (Z)
Bartoš Jan (Z) 2203F ½ ½ 2222F Zeman Matyáš (Z)
Pokorný Petr (Z) 2187F 1 0 2200F Blažek Jiří (Z)
Lamser Jan (Z) 2139F 1 0 2167F Trepka Jan (Z)
Popper Tomáš (Z) 2032F 0 1 2080F Růžička Aleš (Z)
Koubová Anna Marie 1945F ½ ½ 2109F Ptáčník Pavel (H,Z)
Šplíchal Petr 1967F 0 1 2094F Janda Pavel (H,Z)
Miskolczi Vítězslav 2001F 0 1 2018F Hrubý Milan
:

 

Zápas začal korektní remízou na první desce, brzy po ní následovala remíza na druhé šachovnici, počítač by sice v průběhu dokázal klást za černé soupeři ve skotské hře větší úklady, než se stalo v partii, ale jinak Honza Bartoš svého talentovaného soupeře s přehledem odremizoval.

Pak jsme ale začali v zápase tahat za kratší konec, přičemž jsme vůbec neudrželi zadní šachovnici, kde se takřka všude pozice postupně zhoršovali. Víťa neudržel královskou indickou, když se mu nepodařilo téměř překročit vlastní polovinu hřiště, padnul jsem i já v Trompowském, když pozice byla živá a nabízela zajímavé možnosti za obě strany, já jsem se bohužel v rozhodující chvíli orientoval hůř… A tak jedinou půlku ze zadní části sestavy vybojovala Anička, která sice v časovce balancovala na hraně, po ní ale zkušeně obětí figury za dostatečný počet pěšců partii zremizovala. Mezitím kontroval Pedro na třetí desce, když jeho soupeř se během partie nerozhodl k odvážnějšímu počinu a byl před čtyřicátým tahem nemilosrdně zadupán bílými figurami do země. Nepovedenou partii sehrál Tomáš, který přišel po zahájení dost lacino o kvalitu a čekalo ho pomalé skomírání až do hořkého konce, když soupeř se přes určité váhání v realizaci již nezmýlil. A tak konečnou podobu výsledku dala výhra nejlepšího hráče soutěže Honzy Lamsera, který nejdříve získal kvalitu, pak jí při přechodu do koncovky vrátil, pak si to trochu zkomplikoval (počítač samozřejmě viděl razantní postup, který by vše rozhodl dříve, ale kdo to má všechno počítat), přesto ale výhodu pěšce navíc nepustil a skóroval.

V tabulce jsme se ukotvili na čtvrtém místě, čelo se nám vzdálilo, ale zuřící souboj o záchranu (o kterou bojuje celá polovina týmů soutěže) můžeme sledovat s náležitým odstupem.

Jeden komentář

  1. Jan Bartoš napsal:

    Magie byla nějak mimo provoz a v hmotném světě nám chyběl Jindra!

Komentář

© 2021 UNI Chess.