28. října 1598 – neděle a šmytec!

3

Na nedělní poslední kolo Extraligy jeli zasloužilí senioři už ráno domů, partie jsem však sledoval na internetu.

Unichess A potkala vcelku čestná těsná prohra s posléze druhými Pardubicemi. Zápas rozhodla Šimkova taktická nehoda těsně po zahájení s Půlpánem. Všichni ostatní své elově silnější soupeře odremizovali : Van Matlakova, Peťo Movsesiana, Lukáš Hráčka, Berny Štočka, Marián Votavu (zajímavá ostrá koncovka), Jirka Neumana (jen tady jsme měli malinko lepší ELO) a Vojta Martina Petra.

Béčko odehrálo bojovně svou poslední prohru soutěže s Porubou (2,5:5,5). Vávrovi se tentokrát partie s Kempinským (2575) rychle vymkla. Martin Jurčík stál černými lépe s Markowským (2544), ale dal partii za remízu, patrně s ohledem na časovou tíseň. Vojta Pařízek prohrál s Cvekem (2524). Veliká škoda je partie Kiliána Slováka, který stál s Bobrasem (2495) chvíli skoro na výhru, pak  bojoval ve vyrovnané pozici, až ztratil celý bod. Dosáhli jsme však 6. výhry v soutěži, když Vrbata zaslouženě porazil Londýna (2412). Šlampa opět vytrikoval horší pozici, tentokrát to přineslo jen půlku. Petrová zase ubránila horší pozici, tentokrát s Caletkou (2280). Bohužel prohrál Řehořek s Burešem (2384), když dlouho vyrovnanou partii zkazil 50. tahem.

Unichess A udělal nové rekordní umístění – 7. místo! Znovu s 11 body…

Unichess B skončil nakonec dle očekávání poslední se 3 body na skóre za Českým Těšínem. Ten jsme překvapivě porazili v 1. kole, ale dotáhli se v 10. kole svou třetí remízou. Už se těšíme, kdy se dostaneme zpátky.

Ing. Kozák ukončil Extraligu.

 

3 komentáře

 1. Mircea napsal:

  7. místo je ještě nakonec pěknější než počet bodů. Stačí se podívat, jak je to nahuštěno v tabulce za námi. Na druhou stranu na skóre a počet výher jsme šestí, tedy v horní polovině. Jinak k posunu vpřed nechybí mnoho, stačí se podívat na těsné prohry s prvními dvěma.

 2. Mircea napsal:

  Ještě trochu obecnější pohled k těsným výsledkům. Lysá má 5 nejtěsnějších výher, Pardubice 3, Nový Bor žádnou. Na skóre je první Nový Bor, což je ale způsobeno tím, že proti němu nenastupují tradičně týmy nejsilnější.
  Unichess má 4 nejtěsnější prohry, což je nejvíce(!!) ze všech 12 týmů. Na druhou stranu, i kdybychom místo nich měli nejtěsnější výhry, tak to těsně na medaili nestačí…

 3. Petr Sp napsal:

  Tak snad A i B v budoucnu ty rekordy posune 🙂

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.