28. října 1598 – neděle a šmytec!

3

Na nedělní poslední kolo Extraligy jeli zasloužilí senioři už ráno domů, partie jsem však sledoval na internetu.

Unichess A potkala vcelku čestná těsná prohra s posléze druhými Pardubicemi. Zápas rozhodla Šimkova taktická nehoda těsně po zahájení s Půlpánem. Všichni ostatní své elově silnější soupeře odremizovali : Van Matlakova, Peťo Movsesiana, Lukáš Hráčka, Berny Štočka, Marián Votavu (zajímavá ostrá koncovka), Jirka Neumana (jen tady jsme měli malinko lepší ELO) a Vojta Martina Petra.

Béčko odehrálo bojovně svou poslední prohru soutěže s Porubou (2,5:5,5). Vávrovi se tentokrát partie s Kempinským (2575) rychle vymkla. Martin Jurčík stál černými lépe s Markowským (2544), ale dal partii za remízu, patrně s ohledem na časovou tíseň. Vojta Pařízek prohrál s Cvekem (2524). Veliká škoda je partie Kiliána Slováka, který stál s Bobrasem (2495) chvíli skoro na výhru, pak  bojoval ve vyrovnané pozici, až ztratil celý bod. Dosáhli jsme však 6. výhry v soutěži, když Vrbata zaslouženě porazil Londýna (2412). Šlampa opět vytrikoval horší pozici, tentokrát to přineslo jen půlku. Petrová zase ubránila horší pozici, tentokrát s Caletkou (2280). Bohužel prohrál Řehořek s Burešem (2384), když dlouho vyrovnanou partii zkazil 50. tahem.

Unichess A udělal nové rekordní umístění – 7. místo! Znovu s 11 body…

Unichess B skončil nakonec dle očekávání poslední se 3 body na skóre za Českým Těšínem. Ten jsme překvapivě porazili v 1. kole, ale dotáhli se v 10. kole svou třetí remízou. Už se těšíme, kdy se dostaneme zpátky.

Ing. Kozák ukončil Extraligu.

 

3 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  7. místo je ještě nakonec pěknější než počet bodů. Stačí se podívat, jak je to nahuštěno v tabulce za námi. Na druhou stranu na skóre a počet výher jsme šestí, tedy v horní polovině. Jinak k posunu vpřed nechybí mnoho, stačí se podívat na těsné prohry s prvními dvěma.

 2. Mircea napsal:

  Ještě trochu obecnější pohled k těsným výsledkům. Lysá má 5 nejtěsnějších výher, Pardubice 3, Nový Bor žádnou. Na skóre je první Nový Bor, což je ale způsobeno tím, že proti němu nenastupují tradičně týmy nejsilnější.
  Unichess má 4 nejtěsnější prohry, což je nejvíce(!!) ze všech 12 týmů. Na druhou stranu, i kdybychom místo nich měli nejtěsnější výhry, tak to těsně na medaili nestačí…

 3. Petr Sp napsal:

  Tak snad A i B v budoucnu ty rekordy posune 🙂

Komentář

© 2021 UNI Chess.