Béčko v Extralize

1

Historicky první účinkování béčka Unichessu v Extralize nemělo přirozeně žádný sportovní cíl. Místo toho šlo o to si v první řadě dobře zahrát se silnými soupeři laskavě financovanými druhou stranou. A pak nedej bože udělat nějaké pěkné individuální výsledky…

Sportovně to taky nijak nedopadlo, i když díky nečekané výhře nad druhým nováčkem z Českého Těšína hned v 1. kole jsme nějakou dobu nebyli v pásmu sestupu a na úplné dno jsme spadli až po předposledním kole.

Sestavu jsme měli širokou a mám pocit, že v žádném zápase nenastoupila identická osmička.

 nebojácně

Nejstrašidelnější úkol čekal horní 3 desky, kde hrozily hvězdy první velikosti! A zrovna tam jsme uspěli se ctí.

Michalu Konopkovi na 1. se dařilo zejména v první polovině sezóny : zejména remíza s Matlakovem z pozice síly a velmi blízko bylo k půlce s Vitiugovem … celkem =3-4.

Pavel Vávra se rozehrál naopak po dlouhé rošádě – remíza s Movsesianem, Šimáčkem, výhra nad Štohlem, remíza s Ponížilem a s Mitonem (poslední 2 byly vypuštěné výhry)… celkem +1=4-6.

Martin Jurčík odehrál homogenní seriózní výkon, kde remízy s Polákem, Kočiščákem a Markowskim jsou velmi cenné … =6-3.

Těžkou palbu schytali taky kluci s Kobylis, kteří jako jediní přijali mou výzvu, kdo chce hrát Extraligu vysoko. Kilián Slovák měl 0/6 se soupeři většinou tak kolem 2550. Vojta Pařízek =1-4 při průměru tak kolem 2450. Fůra zajímavých zkušeností.

Ve středu sestavy bylo jen nepatrně klidněji, tam se už dařilo i vyhrávat.

Hned 2x zavěsil Zbyněk Vrbata – v prvním kole s Langnerem a v posledním s Londýnem. Cenná je remíza s Jakubiecem, dokonce z pozice síly… celkem +2=2-4.

Jindra Kuba byl dokonce náš jediný nezáporný hráč, z těch, co hráli častěji. (Ještě Péťa Šplíchal =1!). Vyhrál s Mrázkem v 1. kole, velmi pěkná je i remíza s Votavou! … +1=3-1.

Martin Řehořek odehrál poctivý díl sezóny: remízy s Babulou a Veličkou … =4-4.

Kristýna Petrová se utkala také s docela silnými soupeři (2280-2665) a v závěru vybojovala 2 remízy… =2-3.

Honza Šlampa hrál dynamicky a se spoustou šejdů v rukávu, díky čemuž přidal týmu další 2 výhry (s Tallou!) a dosáhl pěkného výsledku … +2=1-3.

V zálohách mám pěkný výsledek já (-1=4), ale zdání klame. Všechny remízy jsou dosažené ohavnou destrukcí bílými. Odskákal to Pedro záplavou černých (=1-4). Miloš Kozák odremizoval Petra Hábu (=1-2).

Ostatní nedostali dostatečný prostor – Kristián Chmel i Olga Jaščenko 0/2.

Zahráli jsme si místy s nevídanými soupeři, už aby se to opakovalo!

 

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Každopádně je pozitivní, že nebyl problém odehrát všechny zápasy v osmi lidech. Dobře postavená sestava a splněný cíl zahrát si, což je podle mě také sportovní cíl, i když ne výkonnostní.

Komentář

© 2021 UNI Chess.