Béčko v Extralize

1

Historicky první účinkování béčka Unichessu v Extralize nemělo přirozeně žádný sportovní cíl. Místo toho šlo o to si v první řadě dobře zahrát se silnými soupeři laskavě financovanými druhou stranou. A pak nedej bože udělat nějaké pěkné individuální výsledky…

Sportovně to taky nijak nedopadlo, i když díky nečekané výhře nad druhým nováčkem z Českého Těšína hned v 1. kole jsme nějakou dobu nebyli v pásmu sestupu a na úplné dno jsme spadli až po předposledním kole.

Sestavu jsme měli širokou a mám pocit, že v žádném zápase nenastoupila identická osmička.

 nebojácně

Nejstrašidelnější úkol čekal horní 3 desky, kde hrozily hvězdy první velikosti! A zrovna tam jsme uspěli se ctí.

Michalu Konopkovi na 1. se dařilo zejména v první polovině sezóny : zejména remíza s Matlakovem z pozice síly a velmi blízko bylo k půlce s Vitiugovem … celkem =3-4.

Pavel Vávra se rozehrál naopak po dlouhé rošádě – remíza s Movsesianem, Šimáčkem, výhra nad Štohlem, remíza s Ponížilem a s Mitonem (poslední 2 byly vypuštěné výhry)… celkem +1=4-6.

Martin Jurčík odehrál homogenní seriózní výkon, kde remízy s Polákem, Kočiščákem a Markowskim jsou velmi cenné … =6-3.

Těžkou palbu schytali taky kluci s Kobylis, kteří jako jediní přijali mou výzvu, kdo chce hrát Extraligu vysoko. Kilián Slovák měl 0/6 se soupeři většinou tak kolem 2550. Vojta Pařízek =1-4 při průměru tak kolem 2450. Fůra zajímavých zkušeností.

Ve středu sestavy bylo jen nepatrně klidněji, tam se už dařilo i vyhrávat.

Hned 2x zavěsil Zbyněk Vrbata – v prvním kole s Langnerem a v posledním s Londýnem. Cenná je remíza s Jakubiecem, dokonce z pozice síly… celkem +2=2-4.

Jindra Kuba byl dokonce náš jediný nezáporný hráč, z těch, co hráli častěji. (Ještě Péťa Šplíchal =1!). Vyhrál s Mrázkem v 1. kole, velmi pěkná je i remíza s Votavou! … +1=3-1.

Martin Řehořek odehrál poctivý díl sezóny: remízy s Babulou a Veličkou … =4-4.

Kristýna Petrová se utkala také s docela silnými soupeři (2280-2665) a v závěru vybojovala 2 remízy… =2-3.

Honza Šlampa hrál dynamicky a se spoustou šejdů v rukávu, díky čemuž přidal týmu další 2 výhry (s Tallou!) a dosáhl pěkného výsledku … +2=1-3.

V zálohách mám pěkný výsledek já (-1=4), ale zdání klame. Všechny remízy jsou dosažené ohavnou destrukcí bílými. Odskákal to Pedro záplavou černých (=1-4). Miloš Kozák odremizoval Petra Hábu (=1-2).

Ostatní nedostali dostatečný prostor – Kristián Chmel i Olga Jaščenko 0/2.

Zahráli jsme si místy s nevídanými soupeři, už aby se to opakovalo!

 

 

One Response

  1. Mircea napsal:

    Každopádně je pozitivní, že nebyl problém odehrát všechny zápasy v osmi lidech. Dobře postavená sestava a splněný cíl zahrát si, což je podle mě také sportovní cíl, i když ne výkonnostní.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.