Záhadný zápas ERA C (aktualizováno)

0

Zápas ERA C v Říčanech provázela řada mystických okolností.

Pominu-li záhadu, jak jsme dali dohromady 8 hráčů, kola osudu se rozeběhla v sobotu. Láďa Kovář skončil v nemocnici na kapačkách a družstvo se stalo definitivně sedmičlenným. V neděli ráno při cestě do Říčan se stalo totéž co při Carlssonově cestě na Extraligu – vlak někoho přejel, dvě hodiny zpoždění. Poslední zpráva zněla, že se céčko dostává oklikou k cíli…

Od těch dob jsem o týmu neslyšel. Tabulky však praví, že prohrál velmi čestně 3:5, soupeřů bylo víc a měli větší ELO, často o 150. Výhry Olgy Jaščenko černými se Šťastným (2246) a Honzy Nováčka s Formanem (2310) jsou velmi cenné, tedy pokud tam třeba nezvonily mobily. Dvě půlky přidali Miskolczi  s Voráčkem (2238) a Královský s Fojtů (2151).

Vskutku dráždivě tajemné…

Aktualizace 24. 3.: Honza Nováček poslal k zápasu několik reportážních poznámek.

Na začátek chybělo 7 hráčů, kteří uvízli ve vlaku (4 naši a 3 domácí) a tak byli dopravování jinými dopravními prostředky. Martin vše perfektně zařídil a tak se mohlo po 35 min. konečně začít v prostorách nových, ale prostorově dost těsných (spíše pro šachovou školičku). Bohužel jsme nastoupili pouze v sedmi, neboť Láďa Kovář v sobotu musel do nemocnice. Ovšem tradičně v sedmi odvádíme bojovnější výkony. Neměl jsem nějak moc času sledovat podrobně jednotlivé desky a tak jen pocitově, co jsem viděl.

1. Ljuba měl pěknou pozici, sice o dva pěšáky méně, ale dvojici střelců a dost prostoru. Někde se to zvrtlo.

2. Já jsem tradičně nezvládl zahájení, ale soupeř mě podcenil ve střední hře, ve které jsem měl více štěstí.

3. Paní Olga sehrála dlouhou vyčerpávající partii, kde v sicilské s černým králem cestovala z e8 na c7 při plné šachovnici figur. Nejlepší výkon z naší strany, pokud mám právo hodnotit.

4. Víťa stál velmi dobře a vypadalo, že vyhraje, ale soupeř se usilovně bránil, až vše skončilo remízou.

5. Martin ve Skandidávské s damou na d6 se bránil, až se ubránil.

6. Miloš měl dlouho rovnocennou pozici s paní Kubíkovou, až se na konci někde stala chybička.

7. Anička pro mě v naprosto nepřehledných pozicích to někde zkazila.

Bylo to obdobné utkání jako ve Vlašimi.

otazník

Komentář

© 2020 UNI Chess.