Historie

Historie FIMA ČSOB


Historie sahá ještě před datum založení klubu FIMA ČSOB. V roce 1996 jsme byli na výpravě v USA a okolních zemích (Kozel, Lexa, Miskolczi) a tam jsme dostali nápad zahrát si soutěž družstev v šachu v Praze až se vrátíme. A už od roku 1997 jsme hráli za Slovan Bohnice a tvořili jádro úspěšného mužstva, se kterým jsme se postupně probojovali ze 3. třídy Pražského přeboru až do 1. třídy.


Historie učinkování našeho elitního družstva pod hlavičkou Slovanu Bohnice v Bohnicích:
Slovan Bohnice E (1997) – 3. třída 6. místo z 11
Slovan Bohnice E (1998) – 3. třída 2. místo z 14 – postup do 2. třídy
Slovan Bohnice C (1999) – 2. třída 6. místo z 12
Slovan Bohnice C (2000) – 2. třída 4. místo z 12
Slovan Bohnice C (2001) – 2. třída 1. místo z 12 – postup do 1. třídy
Slovan Bohnice C (2002) – 1. třída 4. místo z 12
Slovan Bohnice C (2003) – 1. třída 2. místo z 12
Tuto kapitolu historie bylo možné částečně prohlédnout přes dnes už nefunkční odkaz Dudlovy stránky (Bohnice)

.


2002 – V tomto roce se naskytla možnost hrát v ČSOB, ale nebylo možné zde hrát pod hlavičkou ČSOB, protože ta měla mužstva A a B hrající 1. a 2. ligu zaregistrovaná v Litoměřicích (viz. Pedrovy stránky (1. liga)) a tak se případné céčko nemohlo přihlásit do Přeboru Prahy. A tak se objevuje ve 3. třídě mužstvo Slovan Bohnice F s hrací místností v budově ČSOB, Jindřišská 16, Praha 1. Hned první zápas v nové hrací místnosti byl vítězný a poražené odešlo mužstvo Kobylis F. To ještě nikdo netušil, že na další výhru si počkáme bez dvou dnů dva roky! Přes toto úvodní vítězství jsme skončili na posledním 9. místě.


2003 – Jelikož se nový šachový oddíl pod hlavičkou ČSOB v Praze založit na první pokus nepodařilo a tak se v lednu objevuje ve 3. třídě Pražského přeboru opět mužstvo Bohnic s hrací místností v Jindřišské, tentokrát pod hlavičkou Slovan Bohnice E. Nedosáhli jsme sice žádného vítězství, ale 6 nerozhodných zápasů z jedenácti je docela kuriozitka, zvlášť když ze 48 partií v těchto remízových zápasech jenom jedna třetina skončila remízou. Z pěti proher pak 3 byly nejtěsnějším poměrem. Umístili jsme se na 8. místě z deseti účastníků. Už v březnu jsme založili nový oddíl FIMA ČSOB a ustanovili zakládající výbor ve složení Havel, Korbuth, Kozel. 29. dubna jsme již byli zaregistrování na Ministersvu vnitra a 6. srpna i na Šachovém svazu ČR.


2004 – Konečně pod hlavičkou FIMA ČSOB startují ve 3. třídě 2 družstva a A 18.března slaví postup do druhé třídy. Béčko končí na 8. místě z 12. V létě dochází k celkovému rozpadu šachového oddílu ve Slovanu Bohnice a na diplomatické půdě se podaří získat po našem mužstvu Slovanu Bohnice C 1. třídu. Na valné hromadě v září zvolen nový výbor (Kozel, Hruška Jan, Haškovec). Byla založane tradice turnajů v Unijazzu. A tak 9.prosince na schůzi Pražského ŠS je potvrzen postup áčka do 1. a béčka do druhé třídy. V Přeboru Prahy v bleskové šachu na diktát FIMA ČSOB zvítězila ve 2. třídě a postoupila do 1. třídy. Poprvé se konal Oddílový přebor. Na podzim v klasickém šachu a 30. prosince v bleskové hře.


2005 – V roce 2005 jsme nastoupili se třemi družstvy. Áčko vybojovalo 3. místo v 1. třídě, béčko postoupilo do 1. třídy ze 2. místo a céčko skončilo ve třetí třídě bez bodu. V Přeboru Prahy v bleskové šachu na diktát FIMA ČSOB skončila v 1. třídě na 3. místě. Poprvé se konal Oddílový přebor v rapid šachu. Na podzim se opět konal oddílový přebor v klasickém šachu a 29. prosince v bleskové hře.


2006 – V Přeboru Prahy v bleskové šachu na diktát FIMA ČSOB skončila v 1. třídě na 1. místě a postoupila do přeborové skupiny.


2007 – Naposledy začínáme sezónu v budově ČSOB Na Poříčí 24, 115 20 Praha 1. Přebor Prahy v bleskové šachu na diktát se nekonal. Pro novou sezónu domluvena nová hrací místnost je v budově ČSOB U průhonu 56, Praha 7


2008 – V dubnu na valné hromadě zvolen nový výbor (Kozel, Hruška Jan, Haškovec, Wadura, Kouba). V květnu jednání o hromadném přestupu hráčů ZORY.

© 2020 UNI Chess.