Unižetky postupují!

20

Rozhodlo se už v předposledním kole výhrou nad Prahou 4 C 7,5:0,5!

Podrobnosti sděluje kapitánka Bálková:

Předposlední kolo nás čekali soupeři z oddílu Praha 4, za něž hrají i nám dobře známé kolegyně z Věry Menčíkové – Jiřina Vávrová a Milena Špačková. Věděly jsme, že pokud se nám podaří zvítězit, postup máme zajištěn. Nejspíš i proto jsem byla docela nervózní a měla jsem strach, aby se těsně před cílem nic nepokazilo. Sestavu jsme měly poměrně silnou, kdežto Praha 4 nasadili až od 5. šachovnice, což mě relativně uklidnilo.
Komplikace se dostavila ve chvíli, kdy jsme už měli začít hrát – zjistily jsme nemilou věc, že někdo nechal zapnuté hodiny, a tudíž se vybily baterky, což znamená, že musíme použít hodiny, které nikdy neumí nastavit. Nakonec se nám podařilo alespoň nařídit základních 100 minut a doufaly jsme, že se čas nevyčerpá, abych nemusela pak ručně přidávat půlhodinu. Soupeř nás však uklidnil, že ani hodiny nepotřebuje, protože hraje rychle.
S mírným zpožděním jsme tedy začali hrát. Při první obhlídce jsem byla spokojená, všechny jsme stály aktivně, u Lucky se dokonce velmi záhy rýsovala výhra, soupeřka nejspíš nekorektně obětovala dvě figury.
Při druhé obhlídce asi za hodinu a půl vypadala situace ještě lépe. Lucka matovala, Vendy měla figuru víc, Alena získávala dámu a Jana tři pěšce. Právě Janin soupeř si půjčil partiář, aby si dopsal nějaké tahy, což Milena považovala už za podpis a ptala se: „Tak co, užs prohrál?“, což Jana okomentovala: „Ne, ještě ne…“ 🙂 Nicméně za pár minut se skutečně vzdal, na což zareagovala Miena podruhé: „Jiříku, teď jsi ale už prohrál.“
Během chvilky jsme tedy vedly 4-0 (Jana, Alena, Lucka a Vendy) a já už se úplně přestala soustředit na partii, chtěla jsem jen rychle potvrdit výhru, čili postup, a jít slavit. Nabídla jsem remízu, soupeř se chvíli rozmýšlel, obhlížel stav na ostatních šachovnicích, ale nakonec ji vzal – „Slečnám by se přeci remíza odmítat neměla…“ Hurá, postup je potvrzen!
Následoval přesun do Kovadliny a malá oslava. Do hodiny přišel i zbytek týmu, který nám hlásil, že konečný stav je výhra 7,5, paráda!
Poslední kolo hrajeme až 24.3. – na zelený čtvrtek – po němž bude následovat oficiální oslava postupu v Tučňákovi v Nekázance, kde budou točit i zelené pivo. Jste srdečně zváni!

už-oslava

20 Komentáře

 1. jarda hadrava napsal:

  Milé dámy, velká gratulace k postupu, i když se s tím v poslední době tak nějak počítalo že… 🙂 Ale ta poslední třešnička bývá vždy nejtěžší, ale i nejsladší… Doufám, že nastolené tempo vám vydrží i příští rok ve 2. třídě!

 2. annusch napsal:

  Děkujeme! 🙂

 3. Oxanka napsal:

  Ač jsem byla jen malým participantem, přesto mám radost obrovskou a připojuji se k poděkovaní… Dík! 😀

 4. robik napsal:

  Velká gratulace, je to old-school, že jediný půlbod soupeře je kapitánčin postupový … 😉

 5. Pedro napsal:

  Připojuji se ke gratulacím. Ať vám ten úžasný projekt vydrží i v případných horších časech! Abych si mohl zahrát aspoň proti vám v nějakém unichess-derbíčku. Třeba ve druhé lize? 🙂

 6. annusch napsal:

  Děkujeme! Ano, Pedro, ve 2. lize by bylo derbíčko krásné 😀 Vlastně jeden přátelák Žetek s tuším Géčkem se konal ještě před zahájením sezóny, kdyby byl zájem, klidně by se pro zábavu mohl konat i přátelák po konci soutěže s jakýmkoliv namíchaným družstvem z Unichessu. A jinak nezapomeňte přijít v ten čtvrtek na oslavu, těšíme se! 🙂

 7. annusch napsal:

  A vlastně ještě jedna novinka – vytvořily jsme si na fb takovou fanpage, kam budeme vkládat novinky, fotky a tak: https://www.facebook.com/unichessz/

 8. Petr Sp napsal:

  Také gratuluji 🙂 pokusíme se tedy s béčkem zachránit, aby ta druhá liga byla na příští sezonu pro uni – žetko 🙂

 9. Pedro napsal:

  Jo a v televizi vám to moc slušelo. Zvlášť kapitánka byla líbezně škodolibá, když s potutelným úsměvem říkala, že soupeři z toho nejsou moc nadšení, když s váma prohrávaj 🙂 Jinak v ten čtvrtek se musím omluvit. Jedu v pátek ráno na Moravu a oslava se asi dost protáhne, když uvážíme, že musíte ještě vyřídit posledního soupeře – už ne kvůli postupu, ale kvůli image určitě.

 10. annusch napsal:

  A to jsem ani nemyslela nijak škodolibě, tak to prostě je 😀 S tou oslavou se nedá nic dělat, ale je to škoda 🙁 Začneme se scházet už kolem deváté…A postupně se budeme trousit ze zápasu.

 11. Pedro napsal:

  Zápas bude asi velmi vypjatý. Nezapomeň, že vaši soupeři na vás budou perfektně připraveni. Mají ty cenné poznámky 🙂

 12. robik napsal:

  A taky určitě čtou tyto stránky 😉

 13. annusch napsal:

  To sice čtou, aly my čteme jejich. Dokonce už jsme navázali kontakt!

 14. Pedro napsal:

  Jaký druh kontaktu, Annusch ?
  Ještě mě napadlo, že by mohla být simultánka Žetek třeba proti klubovému přeborníkovi 🙂

 15. jarda hadrava napsal:

  Já bych to případné utkání s Unižetkami nerozmazával. Soudě podle letošní (a nejen) docházky bychom reálně nastoupili tak v šesti, a to i v případě, že by se spojily všechny týmy Unichessu (tj. A-G). Existuje ale varianta, že by nám Unižetky někoho půjčily, jak již v týmech činí… 🙂

 16. Mircea napsal:

  Jak tu bylo zmíněno, v prosinci se odehrál přátelák GxŽ a připomenu, že se hrálo na třech šachovnicích. Géčko vyhrálo 3:0, což je jediná prohra Unichess Ž v historii 🙂
  Nicméně postup zvládlo Žetko a já jako kapitán Géčka se připojuji ke gratulantům!

 17. Pedro napsal:

  No o tom Mirceo ani radši nemluv. Tvoje Géčko postavilo volného hráče – kmenového hráče Éčka, vzalo si 3x bílé figury a ještě tam nějaká tlupa rušila zápas blickama. Myslím, že by hráči Géčka měli projít kursem Ing. Kozáka o nabízení remíz!

 18. Mircea napsal:

  Bílé jsme měli jenom dvakrát a to že jsme nasadili volného hráče je pravda, ale Žetko zase postavilo dvě hostky ze tří hráček – v přátelákách je možné ledaco :))
  Remízy sem pro jistotu minulý týden v géčku do odvolání zakázal (taková ostřejší varianta sofijských pravidel) aneb chceme se přece dovědět, jak to dopadne – takže žádný kurz nebude.

 19. Jan Bartoš napsal:

  Právě ing. Kozák by je naučil, jak dávat za remízu, i když je to zakázané.
  Patnáct let praxe! Jenom co já vím…

 20. kvatroog napsal:

  Gratuluji pýše Unichessu! Skvělé výkony i skvělý příběh. Na přátelský zápas jsem připraven nastoupit.

Komentář

© 2020 UNI Chess.