V Ústí konečně drtivě!

1

Konečně jsme se jednou solidně sešli v Ústí nad Labem, domácím chybělo 5 hráčů základní sestavy, z toho první 3 desky. Obvykle tomu bývá v tomto ročníku spíš naopak.

Domácím jde o život a svůj nerovný boj vedli statečně, ale když neuspěli ani v některých taktických přestřelkách, převážila skoro všude naše síla.

Pavel Chrz – symbol ústeckého klubu

Jako první skóroval na 7. desce Vrbata černými s Hrabalem proti kamenné zdi v útoku. Moc neútočila a skončila v rozvalinách.

Zbyněk Vrbata s panem Hrabalem

Druhý bod jsem přidal já na poslední desce s Němcem. Proti kamenné zdi tentokrát obranné jsem hrál mě nepříliš známou variantu, takže jsem si nebyl jist hodnocením vzniklých zápletek. Ve skutečnosti vítr dul do zad a přes některé vlastní nepřesnosti mě dotlačil k cíli.

Melancholický kapitán

Kanára pak zařízl Honza Hučín na 6. bílými s Kupšovským. Z Rétiho vytěžil určitý tlak, ale pak se hra na výhru zdála příliš závazná a jediná půlka byla na světě.

Honza Hučín s Kupšovským

Na 5. stole se očekával ostrý souboj nekompromisních hráčů – Jaščenko černými proti Chrzovi! Ze sicilské s c3 vznikla typická pozice s izolovaným pěšcem a útočnými možnosti bílého. Investoval až 3 pěšce, ale byl odražen. Olga dostála své pověsti a místo vítězných výměn zvolila vítězný útok.

Olga Jaščenko bojovala s Chrzem

Kuba hrál na trojce s Chocholem černými výměnný dámský gambit trochu divně, ale odmítl remízu, převedl partii do 4věžovky a tu vyhrál nečekaným matovým útokem. Bylo to mazácké!

Jindra Kuba proti Chocholovi

Na 2. desce bojoval Vojta Kovář bílými s Jakubem Přibylem. Letos ho potkalo pár partií se scénářem náročná koncepce-špatná pozice-časovka-prohra. Dnes si spravil chuť! Náročná koncepce v atypickém Pircovi byla, ale vedlo to k časovce soupeře a brilantnímu útoku s obětí skoro všeho!

Vojta Kovář s Jakubem Přibylem

V neznámém pořadí přišly další hřebíčky do ústecké rakvičky.

Martin Jurčík hrál na první šachovnici černými sicilskou s Honsem. Už po zahájení získal materiál a trpělivě dotáhl partii do konce.

Martin Jurčík proti Honsovi

Pokorný na 4. stole čelil nezvyklému symetrickému dámskému gambitu s Burdou. Malou výhodu postupně zvětšil na maximum.

Petr Pokorný

Porazili jsme tedy Ústí 7,5:0,5 a dosáhli své první drtivé výhry v soutěži. Naši pronásledovatelé z Turnova smetli neúplný Most 6,5:1,5. Vedeme stále jen o 3 body, 3 body skóre a 5 výher, což není žádná pojišťovna.

 

 

Jeden komentář

  1. Jindřich Kuba napsal:

    Analyzoval jsem tu partii a nakonec to bylo v pořádku, akorát v jednu chvíli jsem měl brát Dxe7

Komentář

© 2021 UNI Chess.