Těsná extraligová prohra s Porubou

0

Prestige Photo Unichess nastoupil k dalšímu extraligovému duelu s třetí Porubou zodpovědně v základní sestavě.

Zápas začal rychlou remízou na 7. stole mezi Vávrou a Klímou. Už samo nasazení této dvojice vzbudilo všeobecné veselí a vskutku se ihned vydali na pouť po barech. V pozadí zjevného se ale skrývá úmrtí v rodině.

Vávra s Klímou

Extralihový duel

Zápas se odvíjel celkem svižně, leč přece jenom v řádu hodin, ne minut. Dalších šest partií skončilo do časovky.

Remízou skončila partie na 6. stole. Jirka hrál černými s Adámkem, který zahrál výměnnou slovanskou a nabídl remízu. JJ se v pozici i za cenu časovky vrtal, ale bílý suše držel rovnováhu, dokud toho nenechal.

Jirka s Adámkem

Nad zápasem se začala vznášet mračna, v podobě 2 prohraných partií, které jsme nakonec vzdali, přiznám, že nevím v jakém pořadí vzájemně i vzhledem k dalším partiím.

Povlovně se zkazila Bernáškova partie na 4. desce. Murdzia mu rozvrátil Paulsenovu sicilskou obětí figury, a předvedl asi nejucelenější vyhranou partii zápasu.

Bernášek s Murdziou

O poznání tragičtější byla prohra Michalíka na 1. desce s Mištou. Rozehrál jednu z nejklidnějších variant Merana a v totálně rovné pozici při hledání stínu výhody přehlédl smrtící důsledky nenápadného mezitahu.

Michalík s Mištou

Další ránu našim nadějím zasadila 3. deska, kde se schylovalo k zápasovému protiúderu. Tady hrál Černoušek bílými s Cvekem Bogoljubova. Černý obětoval patrně korektně pěšce, ale pak se vydal směrem ohňostroji obětí, který objektivně prohrával. Cesta ale byla prakticky jediná (23.h4!) a Lukáš zvolil v časové tísni opakování tahů. Celá vyhrávající varianta byla jednou z možností, které počítal, ale něčeho se tam zalekl.

Černoušek s Cvekem

Na 2. desce poprvé nastoupil náš další slovenský velmistr Tomáš Petrík. Sehrál černými poutavou partii s Bobrasem na téma varianty otráveného pěšce ve francouzské. Musel najít jediné 23…Sxe4 24.Dxe4 Df2 a pak už došlo na zaslouženou remízu.

Petrík (s Bobrasem) premiérově

Náš čestný gól vsítil na 8. desce Šimek černými se Sosnou. V tvůrčím Collem se postupně dobral trochu lepší hry, ve vzájemné časovce pak zvítězil díky blundru.

Šimek se Sosnou

Po časovkách byl tedy stav 3:4 a naši poslední kartu držel na 5. stole Marián Jurčík hrající bílými s Malinovským. V předchozím průběhu se hráli 2 koně (krátká španělka), pozice oscilovala mezi rovinou a malou výhodou. Po kontrole hrál velmi vynalézavě rovnou koncovku na výhru. Černý musel najít 2 jediné tahy (55…Sg7 a 56…Ve6), ale byl na výši pozice a partii udržel.

Tady bude Marián Jurčík s Malinovským

Pěkný zápas, k bodu chyběl krůček a ke třem ještě víc, ale občas to nevyjde.

 

Komentář

© 2021 UNI Chess.