Pohoda v Plzni

3

Unichess C cestoval v 9. kole do Plzně na ŠK Líně. Ukázalo se, že tyto hrají v šaramantních prostorách galerie a restaurace Artamo.

Šaramantní prostora

Šaramantní prostora

Družstvo Líní tvoří celkem dobří hráči, celkem nepochopitelně se však krčí v pásmu sestupu, nesměle třímaje pouhých 13 partiových výher, asi jim to letos nejde. Jeli jsme jako často se 3 náhradníky, avšak s veselou myslí a sebevědomím.

Zápas začal neurčitě, ale pak se to začalo klubat. Na 2. stole Kovář bílými rozehrál zdánlivě nenáročnou italskou s Palkem, malou kombinací získal pěšce a později soupeře dorazil také kombinačně. Pak skončily ve mně neznámém pořadí partie na 3 zadních stolech. Na 6. stole zvítězil Hruška bílými nad Janočkem v královské indické. Na 7. stole hrál Hučín černými s Kracíkem notoricky známou variantu Maxe Langa. Nejzajímavější přišlo nakonec, když odmítl remízu v pěšcovce. Počítač v hospodě ukázal velmi jemný vyhrávající plán, který však bylo dost těžké najít za šachovnicí, a tak se v realitě zrodila remíza. Remízou skončila i partie Lamsera bílými s Kupkou na 8. stole. Černý zahájil divoce 1. e4 Jc6, boj se ale rychle soustředil kolem slabosti či síly bílého postouplého izolovaného pěšce, vychýlit rovnováhu se nikomu nepodařilo. Na 4:1 zvýšil černými na první Šimek s Houškou, když si ve složité partii zahrál prvně v životě Paulsena. Na 5. stole hrála Jaščenko černými s Turnerem. Réti se postupně zvrhl v divokou bitku, kde obě strany měly dvojici vzdálených volných pěšců. Černí pěšci získali věž, ale pak se zase muselo obětovat za ty bílé. Remis, když Olga prý neviděla v závěrečné pozici výhru. I tak přinesla důležitý vítězný půlbod. Na 3. hrál Kuba černými také Paulsena s Blechou. Ve střední hře byl dle sebe sama připrohraný, ale dopracoval se k dámské koncovce s nějakými pěšci méně. Jak bílý utíkal, ztratil toho tolik, že měl pěšce míň a zachránil se až věčným šachem. Poslední se dohrávala kapitánská partie. Hrál jsem na 4. se Šimůnkem, soupeř v královské indické odevzdal pěšce, po mé nepřesnosti měl víc než dostatečnou kompenzaci. Tak dlouho však nedal volžské c4, až se to vytratilo. V koncovce pak černý střelec a kůň zoufale bojovali s věží a 2 krajními pěšci. Tato technická fáze byla sice dlouhá, ale vynesla jistý bod.

Domácí Šimůnek a Palek (vzadu)

Domácí Šimůnek a Palek (vzadu)

Jindrovi jde soupeř

Jindrovi jde soupeř

Olga ve výklenku s Turnerem

Olga ve výklenku s Turnerem

Křídlo zadních 3 desek

Křídlo zadních 3 desek

Vyhráli jsme tedy výrazně 6:2 bez prohry. Oáza kontrovala 7:1 s Košutkou a kromě náskoku 3 bodů má i 2,5 bodů na skóre.

Líně zůstaly v pásmu sestupu i se svým uzlíčkem 13 vyhraných partií.

3 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Když to 6:2 (klidně i se dvěma prohrami) vyjde na Oázu – tak to bude teprve pohodička, ale mě úplně bude stačit jakákoli výhra, aby bylo napětí do posledního kola.

  2. jarda hadrava napsal:

    Má pravdu, předseda. A rozkaz je rozkaz, čili Oáza nesmí(!) z Kaštanu odejít s vítězstvím!

  3. Jan Bartoš napsal:

    Doufám, že toho nebudeme muset dosáhnout tím, že je tam zamkneme!

Komentář

© 2020 UNI Chess.