Skokan února v Unichessu – Štěpán Hrbek

3

Únor konečně přinesl hráčům Unichessu převážně kladné posuny v ratingu FIDE. Skokansky úspěšný se ukázal Open Liberec, tedy přesněji řečeno pro děti. Jan Bartoš musel naopak ztráty z Liberce zachraňovat skvělými výkony v lize. Skokanem se stal už podruhé skokan července Štěpán Hrbek (+48), když cenný je především skalp Pavla Peníšky (elo 1957, ročník 1944) z Lokomotivy Liberec. Druhé místo vybojoval skokan listopadu Jaroslav Sysel (+25) díky Tata Steel Chess Tournament 2016 a Vídeňské lize. Třeba se i v Praze dočkáme severní ligy :).

Třetí místo dělí díky prvo- a druholigovým výsledkům Olga Jaščenko (+18), která se tak navrací do první české desítky žen a Martin Řehořek (+18), který se na dohled přiblížil k hranici 2300, nad kterou už se v minulosti několikrát vyhříval. Pátý je Jan Hučín (+16), který kromě zajištění druholigového online přenosu zajistil i ratingový skok pro sebe a šestá Anna Marie Koubová (+14) zásluhou Libereckého openu. Následují další naši úspěšní ligisté Jaroslav Hadrava (+12), Jindřich Kuba (+11), Petr Šplíchal (+9), Pavel Vávra (+8), Jan Bartoš, Petr Pokorný a Tomáš Popper (+7), Libor Kouba (+6), Josef Lácha (+4), Petr Šimek (+3) a Lukáš Nevoral (+2).

I tento měsíc se našli hráči, kteří ratingově ztratili. Byli to Miroslav Kozel (-3), Vladimír Bretšnajdr a Martin Čížek (-5), Kristýna Havlíková (-6), Miloš Kozák (-7), Vojtěch Kovář (-9), Vítězslav Miskolczi (-11) a Zbyněk Vrbata (-15).

3 Komentáře

  1. Oxana_Kovarova napsal:

    Gratulace všem a hlavně Štěpánovi a Olze. Jen tak dál a získávejte více! Ještě ta záporná čísla by chtělo změnit na kladná a bylo by to absolutně dokonalé 😀

  2. Mircea napsal:

    Sledujte MČR v Koutech – kategorie H10 – drama vrcholí, dvě kola před koncem vede Štěpán o půl bodu!

  3. jarda hadrava napsal:

    Sleduju, sleduju. Ani Anička si nestojí špatně. Mít dva mistry republiky, no kdo to má? Doufám, že trenéři napíší po MČR něco pikantností ze zákulisí.

Komentář

© 2021 UNI Chess.