Těsná prohra s Loko

1

Se zvyšujícím se počtem železníčních nehod v poslední době jsem doufal, že se nám k nim podaří taky jedno přidat. Nebylo k tomu daleko, ale poměrně zbytečné prohry nás připravily o bodový výsledek.

Šach. 10 Unichess D ELO 8 ŠK Loko Praha A ELO 3½:4½
2/1 FM Bartoš, Jan (w) 2112 V-Z Walek, Petr (b) 2200 H-Z 1 – 0
2/2 Lamser, Jan (b) 2120 V– Smutný, Jan (w) 2211 H-Z ½ – ½
2/3 Grussová, Helena (w) 2058 H– Kubíček, Robert (b) 2180 –Z ½ – ½
2/4 Hruška, Jan (b) 2065 –Z Větrovský, Michal (w) 2105 –Z 0 – 1
2/5 Popper, Tomáš (w) 2050 –Z Šimeček, Bohumil (b) 2092 –Z ½ – ½
2/6 Klíma, Matěj (b) 1996 –Z Růžička, Zdeněk (w) 2166 0 – 1
2/7 Rada, Miroslav (w) 1919 Kamlach, Miroslav (b) 2049 ½ – ½
2/8 Fišer, Jiří (b) 1909 Novák, Václav (w) 2027 ½ – ½

Na zápas jsem dorazil po 19. hodině a průběh 2 partií už jsem nezachytil. Rychlými remízami skončily partie Honzy Lamsera a Helči Grussové. Třetí půlbod přidal Tomáš, jehož pozice skončila v rovné střední hře bez žádných relevantních hrozeb z obou stran.

První porážku zaznamenal Matěj, který měl nadějně a aktivně vyhlížející pozici, nicméně soupeř měl všechny potenciální hrozby pokryté, v časové tísni pak přešel Matěj do horší koncovky, kterou neudržel. Druhou nulu udělal Honza Hruška, u nějž se většina figur vyměnila velmi rychle a zůstal pouze pár věží a bělopolní střelci. Rovnou pozici ale nezahrál Honza moc dobře, stál na místě a soupeř si postupně vytvořil tlak, poté přešel do lepší věžové koncovky kterou uplatnil.

Naopak prohranou partii zachránil Mirek Rada. V přechodu do střední hry měl věž a pěšce za dvě figury a Kamlach mu poměrně dost znepříjemňoval partiový život, v časové tísni však nadějnou pozici vypustil a v druhé časové tísni nakonec hráči opakovali tahy. Prapor naděje držel Honza Bartoš, který zaznamenal druhé Přeborové vítězství v řadě! Walek se rozhodl v zápletkách střední hry obětovat kvalitu za nepříjemný tlak, odmítl možnost věčného šachu ale v časové tísni se do pozice zamotal, zjednodušil a přešel do prohrané koncovky.

Poslední dohrával Jirka Fišer, nicméně naděje na alespoň zápasovou remízu byly mizivé, partie celou dobu probíhala v mezích rovnováhy a v závěrčné tupé rovné, kdy měl Jirka už pouze 2 minuty, se hráči dohodli na remíze. Výsledkem je těsná prohra 3,5-4,5 a Loko tak pokračuje ve vítězné sérii. Příští kolo nás čeká reparát s Bohemians, tentokrát C, kde doufám podáme bojovný výkon a budeme brát zápasové body!

Jeden komentář

  1. Jan Bartoš napsal:

    No jo, no. Byli lepší a měli to se skrytou rezervou. Můj soupeř mohl dát asi 3 tahy věčný šach. Kdybychom bodovali víc jinde, tak to udělá nebo shodí Jirku…

Komentář

© 2020 UNI Chess.