Špatný kapitán = špatný výsledek. Ach jo. Béčko těsně prohrálo na Pankráci.

3

Kecy:

Kapitán Béčka hraje prestižní Ligu Mistrů v Černé Hoře a odvezl tam taky spoustu hráčů našeho prvoligového týmu. Proto jsme v zápase na Pankráci nebyli papíroví favorité. Oni se sešli v plné síle. I když nahoře to začínalo dobře. Českého reprezentanta GM Michalíka  a GM Bernáška nám v 1.lize může leckdo  závidět. Dál už na elo dominovali domácí, kromě mé partie, kde jsem měl minimální elovou převahu.

Upozorňuji, že můj komentář je pocitově z hrací místnosti, neprohlížel ho žádný silikonový d.b.l, takže může být  objektivně z cesty. Ae je o to víc autentický.

Jak šel zápas:

3.deska:

Sokolov Alexander Z 2365 1 0 2291 Kuba Jindřich Z

Sicka, Jindra černé. Sokolov Jindru prostě přejel. To se stává, ostrá partie, silný soupeř, ostrý konec.

Pankrác vede 1:0

4.deska

Doležal Radoslav K Z 2367 ½ ½ 2293 Řehořek Martin Z

4 koně, Martin bílé. Korektní remíza Martina se silným soupeřem, asi není co dodat.

1.deska:

Jirovský Miloš H Z 2456 ½ ½ 2592 Michalík Peter V Z

Peťo černé. . Před zápasem jsem si říkal, že je škoda těch barev, že černými s neprůstřelným GM Jírovkým to bude těžké, ale bílými by to byla nadějka. Nicméně Peťo bojoval  a chvilku to vypadalo dobře. Ale nakonec remíza, Peťo nevypadal úplně spokojenej. Nevím, nerozumím, velmistři.


a teď už těsně před kontrolou:

Gregor Jiří H 2210 ½ ½ 2045 Mach Petr

Petr bílé. Záskal dvojici střelců, ale asi v rovné pozici. Pak Gregor obětoval kvalitu za poziční kompenzaci a Petr všechno hezky vykryl. Zůstala mu kvalita navíc, hodně špatný střelec a ne úplně ideální král. A do toho Gregor zopakuje tahy. Máme 6 minut proti 10 a není vidět aktivní plán. V podstatě jsem Petrovi řekl , ať to dá za remis. Ale Jirka Gregor šachům fakt rozumí, tak si myslím, že pro Petra skvělý prvoligový debut.


Kecy:

Když jsem hodnotil nabídku Petrovi, tak jsem zápas hodnotil hodně pesimisticky. Prohrávali jsme, vedle měl Mirek Šmíd 2 pěšce míň, Berny asi nadějka, u Honzy Šlampy jsem to hodnotil jako nejasno, sebe horší remis.  Kdybych věděl, jak to dopadne, tak mu samozřejmě řeknu, aby to hrál dál. Akorát, že sám nevím, jak bych to hrál dál já … Ale … nakonec mě naši chvíli chválili, že to bylo dobře … co se dělo dál …


po kontrole:

5,deska:

Chovan Milan C Z 0 1 2247 Šlampa Jan

Honza  černé. Nejasno, nepřehledno, dlouhou dobu ještě víc nejasno. A pak Honza hladce vyhraje. Bravo! 2/2 (z 16 partií jsme vyhráli 3 …) Messi.

Stav zápasu 1:1

7.deska:

Matras Ondřej Z 2192 ½ ½ 2212 Pokorný Petr ZK

Já černé. Zahájení se mi úplně nepovedlo, soupeř stál líp. pak mě nepřesnou hrou pustil do rovné koncovky a to už bylo všechno. Nic moc partie.


kecy:

A teď: optimisté z Unichessu věřili v naši výhru a realisté z Pankráce tipovali remízu.


6.deska:

Soural Jan Z 2190 1 0 2253 Šmíd Miroslav H

Mirek bílé. Tak tohle byla partie, ze začátku, podle mého gusta. Malá výhoda, na 2 výsledky. Akorát se dlouho nic nedělo, Mirek byl aktivní, útočil, ale Honza Soural mu sebral 2(!) pěšce a byl v těžký kisně. Mirek mu sebral jednoho zpátky a přešel do věžovky. Těžké věžovky. A bohužel jí hladce prohrál.

Pankrác vede 2:1

2.deska:

Polášek Jaroslav Z 2359 ½ ½ 2478 Bernášek Jan V Z

Honza bílé, podivná holandská. Berny asi pořád víc ze hry, chvilemi na hraně výhry, čert ví. Ale soupeř se vynalézavě brání, dojde to do dámské koncovky, soupeř šachuje a brání remis. Stav 3:4. Seděl jsem u toho a musím říct, že výkon Honzy byl naprosto úžasný a profesionální. Docházel mu čas a každý (t.j. třeba i GMka) by to dal za remis. Honza v posledních vteřinách systematicky uhýbal z opakování tahů a na půlminutě soupeře ještě 30 minut zkoušel. Šílený háky. Pak už to fakt nešlo. Ale docela jsem čuměl, byl to zážitek.

 

Konečný výsledek : 2:1 pro Pankrác (chcete-li, 4,5:3,5)

3 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Kapitánovi pochvala za čtivý komentář. Dovolil jsem si opravit jeden překlep a zde zmíním faktické přehlédnutí, kdy jsme měli větší elo v polovině partií (zmíněno 2+1). K výsledku snad jen to, že to jednou za sezónu vždy nějak tak vyjde, že sedne štěstí na soupeře, tak hold, aby to bylo opravdu jenom jednou. Jo a Honza Šlampa to je držák!

  2. Mircea napsal:

    Už se těším na report z Černé Hory. I když jsou tam tři české extraligové týmy a jeden ženský, jenom Unichess je složen s českých hráčů (ostatní jich nemají ani polovinu). Bráno federací, pod kterou se hráč poprvé registroval ve FIDE je dokonce polovina Čechů v turnaji v týmu Unichess (kdo schválně najde dvanáctého). A ve druhém kole nic než výhru nebereme!!

  3. Pedro napsal:

    No jo. Komu bude asi dvanáctý ve čtvrtek fandit ve fotbale? Jinak ty přenosy jsou pro fanoušky Unichessu trochu zklamání, ale chápu, že sehnat 226 digitálních souprav bude asi v Černé hoře problém. Ale Buducnost je hratelná, tak třeba s trochou štěstí by mohli být zítra na onlajnu.

Komentář

© 2021 UNI Chess.