Skokan srpna 2016 v Unichessu – Daniel Husa

2

V srpnu vydolovali naši hráči celkově 13 ratingových bodů. Vzhledem k tomu, že se o to postaralo 17 hráčů a hráček je to průměrně necelý bod na hráče. Navíc rozptyl je tak obrovský, že průměr snad ani nedává smysl. Ve větším počtu než 1 jsme se zúčastnili ME mládeže v Praze (5), Open Pardubice (4-ABCD), Letní Praha (3-ABB), Bojnice (3-Kahanec,Kahanec,Open), MČR Seniorů (2-50,70), Brno (2) navíc po jednom zástupci jsme měli na Letní Olomouci a Arber Openu v Bodenmaisu v Německu.

Právě pražské ME mládeže tentokrát určilo skokana měsíce. Druhým největším skokem (+114) za dobu existence této soutěže se jím stal Daniel Husa, který získal v silné konkurenci 4 body z 9 při průměru soupeřů 1824. Při premiérové účasti v soutěži si druhé místo zajistila Venuše Souralová (+38) díky Letní Praze. Třetí místo si za 3 body z ME zasloužil Jan Rousek (+25) a přes dvacet bodů se dostal i čtvrtý Jiří Fišer (+21) díky 7. místu z MČR seniorů nad 70 let. Hráči s tituly GM (Peter Michalík) a IM (Pavel Vávra) se podělili o páté a šesté místo, když v cizině vybojovali 11 bodů v Bojnicích a Bodenmaisu. Petr Pokorný (+8) a Tomáš Popper (+1) přivezli body z Brna a ještě IM Lukáš Černoušek (+2) přivezl body z Bojnic.

Naopak jeden bod v Bojnicích nechala Alena Černoušková (-1), když po velké a malé rošádě finišovala třemi jedničkami. Tobiáše Daye (-10) stála deset bodů jediná partie s elistou na ME mládeže a ještě o jeden bod více nechala v Letní Olomouci Kristýna Havlíková (-11). Další ztráty zaznamenali v Pardubicích Petr Šplíchal (-14) a v Pardubicích a Letní Praze Rinat Magsumov (-18). Jan Bartoš (-44) ztrácel především v Pardubicích, v Letní Praze se už přiblížil hladině a při své premiérové účasti mezi seniory v Rychnově nad Kněžnou nad ní dokonce vykoukl. Našim největším nadějím se ME mládeže nevyvedlo a rozdali dohromady více než 100 bodů: Anna Marie Koubová (-46) a Štěpán Hrbek (-74).

První FIDE rating
Dva naši hráči si uhráli svůj první FIDE rating.
* Vojtěch Procházka si uhrál rating 1475 na ME mládeže v Praze
* Vojtěcj Spousta si uhrál rating 1256 na ME mládeže v Praze

Přestupy
Přestupní okénko se na konci srpna na 8 měsíců uzavřelo. V posledním přestupním měsíci jsme v našem oddíle přivítali čtyři nové hráče:
* přišel Jan Bernášek (2507) z Pardubic
* přišla Martina Valíčková (1938) z Třince
* přišel Vojtěch Spousta (1938) z Hostivic
* přišel Matěj Klíma (1273-LOK) z Rudic
a se čtyřmi jsme se rozloučili:
* odešel Vladimír Bretšnajdr (2255) do Litoměřic
* odešel Martin Doležal (2234) do Litoměřic
* odešel Jáchym Hrbek (1147) do Šachy Štěpán
* odešla Johana Hrbková (1000) do Šachy Štěpán

2 Komentáře

  1. Jan Bartoš napsal:

    Dosáhl jsem legendárního ratingu 2112. Patrně dodatečný vliv mayského kalendáře.

  2. Honza Hučín napsal:

    Já bych spíš hádal, že se projevilo pojmenování ligového týmu. Zpravidla osoba, po níž je tým pojmenován, nemá dostatečné schopnosti, aby se do týmu probojovala standardním způsobem. Zkus ještě rychle změnit název a uvidíš, jak ti to začne jít.

Komentář

© 2020 UNI Chess.