Čtvrtfinále chyby neodpouští !

0

Kdo aspoň trochu sleduje fotbal nebo hokej, tak to zná z mistrovství světa. Přichází čtvrtfinále a trenérské židle se třesou. Vítěz je oslavován a těší se na medaile (anebo aspoň brambory) a poražený balí kufry. Buď a nebo, hraje se o všechno a rozhodují drobnosti. Sázkové kanceláře si to užívají a sázející také. A my jsme se to rozhodli zkusit na vlastní kůži v oddílovém přeboru.

Osmifinále bylo ještě relativně klidné a favoriti neztratili ani půlbod. Ve čtvrtfinále už ale naráží kosa na kámen a řeže se to hlava-nehlava. Souboj Pokorný-Popper tak po dvou remízách dospěl do tiebreaku a v září, kdy se tento bude hrát se máme na co těšit. Rapidy a blicky by mohly přilákat i diváky, pokud aktéři včas prozradí místo a termín. Souboj Gáj-Kozel už je rozhodnut. Obě partie se hrály v úterý. Po remíze v první partii, kdy se mi podařilo zahnat nebezpečnou černou jízdu na ústup, sem i v odvetě po vydařeném protiútoku střeleckým plukem s podporou samotné královny sahal minimálně po remíze. Pak však v okamžiku „O“, královna odmítla stáhnout svého elitního střelce a sama se ho rozhodla podpořit a zasadit soupeři smrtící úder. Omluvit by ji snad mohlo, že na rozhodnutí měla 15 vteřin. Nicméně bílý předvedl mistrný úhybný manévr králem na právě uvolněné pole a elitní střelec zahynul v sevření soupeřova královského páru. Bez něj už se armáda černého rozpadla. Ve třetím čtvrtfinále Rada-Kouba, v první partii získal Libor celý bod ale i tak se můžeme v odvetě dočkat čehokoli. Aktéři posledního čtvrtfinále Hruška-Šplíchal vyrazili ze svých ležení ve čtvrtek a první střet skončil nerozhodně.

Malé čtvrtfinále v pavouku o 9.-16. místo se zatím nerozběhlo, ale i tam se věřím můžeme stejně jako loni těšit na zajímavé a vyrovnané souboje. Střetnou se dvojice: Kovář-Hejný, Skřivánek-Krč, Nevoral-Ocelák, Smola-Mareš.

Komentář

© 2021 UNI Chess.