První vlaštovka

0

 

Přes rok se nehrálo a tedy také nic nepsalo.

V nové sezóně Unichess začal smolně, 4 těsné prohry – 2 v Extralize a po jedné v dalších soutěžích. Což se zase psát nějak nechtělo.

A pak přišla první vlaštovka, pěkná prvoligová 4:4 z Vlašimi.

Zápas ovšem začal strašně 2 relativně rychlými prohrami.  Na první prohrál Černoušek černými s Rýdlem v anglické, když se nepovedlo stabilizovat pozici po zahájení. Na poslední jsem bílými vůbec nepřežil se svou Nemesis Tomášem Vojtou – soupeř byl originální strategicky a pohotový takticky.

Další partie byly delší. Remízou opakováním tahů v koncovce se 4 pěšci za figuru skončila velmi divoká Kubova partie černými s Hrdinou na 5. stole, když oba hráči upustili v chaosu velké šance. I v další černé remízové partii Šorma s Martinem Horákem na třetí zůstaly nevyužité možnosti, ovšem menšího řádu. Asi nejklidnější byla černá remíza Kováře na 7. s Jakubem Vojtou.

Zápas zachránili bílí. Šimek na 4. s Jardou Voříškem držel solidní pozici, drobná nepřesnost soupeře přerostla rychle v nehratelnou pozici. Velmi se mi líbila hra Součka na 6. s Jakubem Voříškem, pěkná práce ve všech fázích partie, když nepočítám malý festival vzájemných blundrů, který reálně proběhl v nemnoha vteřinách.

Pak jsme měli za stavu 3,5:3,5 formálně navrch, v partii s Mládkem byl Berny vždy tou aktivnější stranou a zkoušel (marně) různostřelcovou věžovku s pěšcem víc.

1 bod z 15 je dost hubený start soutěží…ale snad nás ta pěkná remíza zavede do lepších časů.

Komentář

© 2021 UNI Chess.