Úspěšná premiéra v Siestě

0

V této sezóně jsme se rozhodli pro odehrání domácích zápasů v sídle našeho sponzora. Všechny Siesty sídlí v prvorepublikové vilce střední honosnosti na rozhraní Vinohrad a Vršovic.

 

Siesta kam se podíváš!

A co uvnitř? Tam to taky není špatný:

Do hrací místnosti vedou dveře s nápisem Chill out neboli klídek…

Zápas poctila přítomností i dvojice zuřivých reportérů Hollan a Hollan. Tady se projevila jedna malá slabinka, že analytická a reportážní místnost je až ve sklepě, ale byli tam jak doma.

Jak ví každý rasista, všichni Hollani jsou prostě stejní! 

No a konečně k zápasu.

Zápas po mnoho hodin skýtal podobný obrázek. Peťo Michalík na 1. bílými s Kočiščákem získal trvalou výhodu, kterou počítač exaltoval do totální vyhranosti. Naopak na 4. se Bernymu s Rašíkem nepovedlo zahájení a stál připrohraně. Obě partie tak nakonec i dopadly, ta Peťova výrazně dřív. Na ostatních stolech probíhaly statečné pokusy vychýlit rovnováhu, nicméně partie se obvykle vrátily do těžiště.

Po dlouhém boji jsme začali masově brát vrch. Marián Jurčík v taktické bitce prakticky zmatil Veličku na 5. a Černoušek na 3. přehrál Paklezu po soupeřově neopatrném tahu krále. Druska remizoval s Jakubiecem na 2. a Martin Jurčík s Walkem na 7. Když pak vyhrál i Jirka Rýdl ,který původně stál relativně podezřele, na 6. s Malíkem, začal se vynořovat obrys debaklu. Zkázu soupeřů dovršil Petr Šimek na 8., který trpělivě ušoupal Standu Šplíchala.

Siesta Labs Unichess zdolal Labortech Ostrava 6:2. Premiéra v Siestě byla úspěšná a hrací místnost viděla výhru i 7 velmistrů na jednom místě.

Komentář

© 2020 UNI Chess.