Poštovní spořitelna B zahájila v 2.lize…

2

… výjezdem k sympatickému nováčkovi do Podbořan. Ty se ukázaly být malebným městečkem a hrací místnost na fotbalovém stadioně se ukázala jako velmi příjemná.

Pohodový stadion.

Soupeř nastoupil v pohodové sestavě s řadou náhradníků, 4 hráči měli ELO pod 2000, z toho 2 pod 1900.

My jsme zápas podcenit nechtěli a nominovali téměř komplet. První komplikací bylo, že na sraz nedorazila první deska Vojta Kovář a tak se na osmou nominoval Láďa Kovář. Ostatním se přepólovaly barvy…

Na první desce hrál černými Šimek s Rálišem zavřenou sicilku s c3, v jednom okamžiku vzal raději pěšce než stát pasivně, mohlo se i vymstít, ale nakonec remíza. Pak vyhrál celkem lehce na 8. Láďa Kovář (Kovář jako Kovář). Chvíli jsem měl o jeho partii liché obavy – figura míň,ale silní spojení pěšci – ale pak se figura našla schovaná za hodinami. Potom bohužel prohrál Pletánek černými s Volkem – ani první ani poslední oběť Scheveningenu. Vozka bílými na druhé remizoval bílými sicilskou se Švarcem a do časovek vyrovnáno!

Pohodová hrací budova.

Já jsem bílými na 5. s Bandasem v královské indické hrál vyumělkovaně a divně, teprve v 28. tahu soupeř vyměnil špatnou figurku, přešel do mírně horší koncovky a prohrál. Následně zvítězil Pokorný na 3. desce černými s Korsou – ruská přešla v jezdcovku a v té se nakonec zadařilo, ale prý stál chviličku i na prohru. Kozák na 4. se zpočátku pustil energicky do soupeřovy moderní obrany, pak sebral 2 pěšce … a upadl pod smrtelný útok a časovou tíseň… přežil a místo koncovky s pěšcem víc paradoxně zvolil remízu. Prý pro oddíl a nachlazení a proč se tahat s pouhým pěšcem víc se soupeřem s ELO jen o 215 nižším. Miloši, Miloši, počkej až budeš mít pěšce míň s hráčem s ELO 215 vyšším, schválně jak to pojme.

Vyhraný zápas teď už opravdu pohodově pečetila Šurova

Pohodová hrací místnost.

remízová věžovka s pěšcem víc, kterou setrvalým šmrdláním vyhrál ve 2. časovce, když soupeř vzdal hratelnou věžovku se 2 pěšci méně.

... a pohodová remízová věžovka s pěšcem navíc

Pohodová hospůdka hned vedle hrací místnosti.

Tedy Poštovní spořitelna B zvítězila 5,5:2,5, celkem bez slávy. Kulhavý triumf pokleslé rutiny. Přeji pohodovému soupeři pohodovou záchranu! 

2 Komentáře

  1. Pedro napsal:

    To je nedorozumění. Od 11.tahu (tam mohly být naposled zápletky a nejasnosti) to byl český křišťál. Postupně =/+, -/+, -+. Nevím, kdes to vzal, že jsem stál chviličku na prohru. To jsme se asi bavili o Milošovi, tam bylo dramátko.

  2. Pedro napsal:

    K ostatním zápasům docela sranda v Děčíně, kde Kladno vyhrálo 5:3 a Vondra porazil černými Konopku, v Novém Boru vyhrála 4,5:3,5 Krásná Lípa (třeba jsou ti Němci dobří…), Dukla porazila Sokolov 6:2, to je nějak hodně (žeby další aspirant postupu), Teplice – Most 6:2 asi podle očekávání a Karlovy Vary – Ústí 5,5:2,5 taky nepřekvapí.

Komentář

© 2020 UNI Chess.