Kapitánský triumf v pardubickém A-turnaji!

8

Takhle to vypadá nejlíp…

…skoro jako když…

…soudruh Gottwald má na balkóně spoustu místa k řečnění, nikdo tu nepřekáží, zvlášť ne titoisticko-sionistický spiklenec Klementis …

Neretušovaná skutečnost je trochu horší…

…ale vyrvat tuhle cenu zlomyslným dětem z východu s podceněným ratingem se taky nepovede každý den…

… no a na balkóně ja taky najednou těsno, ale nějaká ta poprava zakončená rozsypáním popela na silnici by to mohla napravit…

Turnaj pro mě začal nevalně. V prvním kole dětinská prohra s GM Bryzgalinem, který mi zasadil 2 taktické zvedáky bez příklepu i bez propočtu a bylo to. Mimochodem velmi zajímavá figura. Ve vážném šachu vypadá jako upadající velmistr, vrchol asi 2530, teď o 100 míň, hraje prakticky jenom v Pardubicích. V rapidu a blickách se motá pod 2600 a dle databáze hraje ruské přebory. Našel jsem jeho výhru se Sakaevem, Dreevem i Vitiugovem. Naopak jsem dlouho hledal s kým v tomhle tempu prohrál, až jsem našel, jak dostal 2:0 od Morozeviče. Evidentně to nebyl soupeř pro mě. Letos se slitoval i nad vážným šachem, v turnaji byl 12. s perfem kolem 2550.

Následovala remíza černými s Rusem Tatarintsevem, 2023, 14 let,  výsledné perfo 2147 a šťastná upracovaná výhra bílými s Korejcem Kimem, 1912, výkon posléze asi 2100.

Tím jsem opustil půlnoční království a vstoupil do Eldoráda. Následovalo 6 partií s hráči mezi 2320 a 2430 (Strebkovs, Kulon, Janzelj, Koykka, Vykouk a Kraus), ve kterých jsem nic neprohrál a dokonce 2x vyhrál. Bylo to snadné – nedovolit soupeřům přípravu, raději nějaké kraviny, které sám neznám, uvolněná hra, v podstatě na remízu, ale nic sám nenabízet. Soupeři vyváděli různé nepředloženosti, jen aby vyhráli. V podstatě jsem ještě ke všemu hrál špatně, nedotáhl jsem dvě vyhrané pozice.

Hlavní moralita je jednoduchá – jenom trdla z FIDE si můžou myslet, že handicap zhruba +5 za výhru, -5 za remízu a -15 za prohru prostě není pro výše postaveného hráče krutě nefér. Když je to týpek z jiného světa (jako Bryzgalin pro mě), tak se s tím vypořádá, ale pro normálně silnější soupeře je to kalvárie.

Nicméně to bylo asi moje nejlepší pardubické áčko – 75. místo při nasazení z 237. místa, perfo 2376, +44.6 ELO a zmíněná cena pro nejlepšího hráče pod 2200.

8 Komentáře

 1. Lukas_Hula napsal:

  Blahopřeji Honzo. Skvělý výkon.

 2. Pedro napsal:

  Taky gratuluju.
  Škoda, že nemůžeš hrát za A, B i C 🙂
  Měl jsi někdy lepší perfo?

 3. Jan Bartoš napsal:

  Nevím, ale pochybuji. Možná při nějakém výsledku blízkém 100% se slabšími, třeba památných 10,5/11 za Bohnice.

 4. Mircea napsal:

  Gratulace, konečně zase nějaká pěkná jízda, kterou stálo za to sledovat! A teď schválně kolikáté místo to vynese ve skokanovi za červenec 🙂 Zatím je jisté, že to bylo (podle skoku mezi nasazením a pořadím)
  * nejlepší skokan v první stovce
  * nejlepší skokan s ELO nad 2100
  * nejlepší skokan s 5,5 a více bod
  * nejlepší skokan z CZE federace.
  V celkové skokanské soutěži na Pardubice A openu až bramborový – takže je ještě třeba na sobě pracovat 🙂
  Jinak přístup „nedovolit soupeřům přípravu, raději nějaké kraviny, které sám neznám, uvolněná hra, v podstatě na remízu, ale nic sám nenabízet“ doporučuji. Kupodivu vychází i na slabší soupeře, kteří to většinou sami neudrží a zkazí a navíc je to prostě pohoda takhle uvolněně hrát.

 5. Pedro napsal:

  101 na Miloše potěší, co ? 🙂
  Je vůbec do budoucna možné remizovat s hráčem, který má nižší elo o více než 100 bodů, Honzo?

 6. sid kovar napsal:

  Gratuluji také, ta první partie vypadala, jakobys v Pardubicích byl s Milošem někde do noci, ale pak super výkon!))

 7. Honza Hučín napsal:

  Honza měl v Mariánkách 2011 7/9 proti průměru 2191, což je perfo lehce přes 2400.
  Pak se letošku ještě zhruba vyrovnaly Klatovy a Pardubice 2013.

Komentář

© 2020 UNI Chess.