Extraligový souboj s titány z Nového Boru

3

Odehráli jsme náš nejméně důležitý zápas Extraligy s hvězdným Novým Borem. Byl to ten případ, kdy nekompletnost naší sestavy nehrála žádnou roli.

Soupeři dodali 2 hráče nad 2700, 4 supervelmistry 2600+, 1x 2500+ a 1x 2400+. Největší rozdíly byly kupodivu na 2 zadních deskách, kde jsme zaskakovali s Pedrem a tam jsme také prohráli nejdřív.

Pedro s Krieblem

Pokornému se ruská s Krieblem (2465) moc nepovedla, přesto prý Marek Vokáč označil v jeden moment pozici za vyrovnanou. Ale to nepočítal s tím, že Petr ztratí při dlouhé rošádě pěšce na b7. Pak už se jelo z kopce.

Můj velmistr Babula

Na 7. desce jsem hrál s reprezentantem Babulou (2548) jakýsi dvojdomeček. Psychologicky zajímavé je, že byl trochu nervózní, jako leckdo, když hraje se salátem. Jeho figurky však dělaly jen správné tahy, moje pozice se zhoršovala a zhoršovala až k nehratelnosti. Pěkná lekce z harmonie.

Černoušek bude tuhé sousto i pro Vitiugova

Pak přišla naše nejskvělejší hodina. Na 2. stole Lukáš s Vitiugovem (2720!) soupeře k ničemu nepustil v Caro-Kanu s d3 a remízou zahubil kanára. Právě včas, protože už jsme nebodovali.

Láznička na místě, Vávřík zatím zastoupen cedulkou

Pavel Vávra na 4. stole s Lázničkou (2667) rozehrál slovanský trojúhelník, bílý dal Sg5 do prázdna a po f6 vznikla nejasná bitka. Nejasnosti byly především na naší straně….

Martin Jurčík s Hráčkem

Martin Jurčík bojoval s dalším reprezentantem Hráčkem (2607) srdnatě v hybridu Najdorfa a draka. Počítač mu sliboval rovnováhu v ohavné pozici s pěšcem více, ale pro člověka to nebylo dobré.

Marián Jurčík se Shirovem

Marián si na 3. stole pěkně zahrál, když Shirov (2691) tvořil paskvil ve francouzské, ale jak se ukázalo, mohl si to dovolit.

Vojta Kovář se už nemůže dočkat, jak se pustí do Sasikiriana

Na 5. stole hrál Kovář odvážně složitou nimcovičku bílými se Sasikirianem (2674) a dožil se až do koncovky s malým množstvím pěšců a nadějí na remízu, která se po dlouhém boji nenaplnila.

Peťo Michalík a fenomén Navara

Nejdelší byla partie na první. Michalík před partií chtěl Navaru (2728) porazit, ale jednalo se o agresivitu víceméně slovního typu. Většinu času stál spíš hůře a přes značné úsilí neudržel.

Důležitější zápas následuje dnes.

3 Komentáře

  1. Honza Hučín napsal:

    Tak důležitější byl nakonec zápas Frýdku s Durasem, po kterém se áčko už jistojistě zachránilo, byť to bylo těsné.

  2. jarda hadrava napsal:

    Když už to áčku nevyšlo „vlastnoručně“, tak pomohla BŠŠ. Béčko si to ale musí zítra vyhrát samo. Tak se dobře vyspěte, držím palce… 🙂

  3. Mircea napsal:

    Jsem rád, že je na můj rodný FM spolehnutí! Hlavní je záchrana a ta se povedla a sice čistě československému týmu. Velká gratulace všem ať už se svými výkony jsou spokojeni nebo ne. Jsem zvědav na zítra, zda dorazí mystery z Vídně 🙂

Komentář

© 2020 UNI Chess.