Extraliga 12. 1. – hrdinské skutky!

1

Pražský IRIS hotel Eden (přímo v objektu stadiónu!) hostil 3 utkání Extraligy – Nového Boru a obou Siesta Solution Unichessů.

Dvě utkání se hrála dopoledne, Duras v zápase s áčkem trval na 14. hodině. Prostorný sál trojitý zápas pojmul.

Nikdo nemohl zabloudit!

Sál měl průhledná okna, hvězdy bylo možné sledovat z ulice a skutečně celý výjev zarazil mnoho týpků bloumajících ulicí.

Morenda se na zápas s hvězdným Novým Borem nechala doprovodit svou oblíbenou missskou a uhrála velmi pěkných 3:5.

Béčko se na zápas s Pardubicemi dostavilo v jedné ze svých lepších sestav, ale naděje na zápasový výsledek s vedoucím týmem nemělo. Soupeři měli 7 velmistrů a ne ledajakých – 6 z nich mělo nebo má přes 2600.

Z bojů vzešli 3 remízoví hrdinové.

Jindra Kuba v souboji s GM Votavou zamázl kanára. Soupeř měl sice většinu partie silnou iniciativu, ale když nevyužil krátkého přivyhraného momentu, partie skončila opakováním tahů. Ani velmistr není motor.

A bylo ještě senzačněji! Michal Konopka v souboji s Matlakovem (2700!) držel bílými v katalánu rovinu, a když soupeř mírně riskantně dotíral nečekanou kombinací otočil kormidlo. A zaknihoval. Kdo běžně kosí 2700 může krotit hlavou, já tleskám.

V poslední hrané partii v trvalé obraně vybojoval bez větších kombinací Pavel Vávra svou první neprohru této extraligové sezóny… a hned s Movsesjanem (2629)!

Zbylé partie jsme v mezidobí poprohrávali, což je celkem jedno.

Největší škoda je partie Petra Pokorného. Splnil si sen hrát Extraligu na Slávii v Edenu, Na Půlpána (2419) v atypickém zahájení vyběhl a rychle získal černými pěšce. Pak se do toho zamotal, nastala ta smutná situace, že soupeř své horší pozici porozuměl víc a po boji se to celé obrátilo.

Martinovi Jurčíkovi se bílá sicilka sesypala s Alekseenkem (2637).

Kilián Slovák prohrál s dlouholetým reprezentantem Hráčkem (2563) tak nějak filozoficky na stinné stránky králky.

Vojta Pařízek se s další celebritou Štočkem (2587) držel až do časovky, kdy se šeredně spletl.

Martin Řehořek prohrál s Jirovským Maroczyho, když soupeř podle mého sehrál poziční perlu!

Áčko začínalo se zmíněným Durasem později, ze zápasu mám jen úvodní fotku a většinu jsem sledoval z domova na onlinu.

Zpravodajství bude stručnější, přestože to byl mnohem důležitější zápas. Hráli sousedé v tabulce, týmy nastoupily ve zhruba vyrovnaných sestavách.

Černoušek rychle odremizoval černými Blahynku, Šmíd také černými Chytílka – pomaleji leč bezpečně.

Po delší době zatroubil ke zteči Petrík s Ponížilem. Hrál bílými rovnou pozici opatrně a strašně pomalu. Pak najednou rychle ukázal soupeři význam opatrnosti!

Van Nguyen (s Huschenbethem) a Peťo Michalík ( se Sadzikowským) své přivyhrané pozice proti tuhému odporu dotáhli. Sváťa Svoboda a Marián Jurčík dovedli své bojovné pozice do remíz. Zkázu soupeřů dovršil Honza Bernášek výhrou v koncovce s Roubalíkem v partii, která byla strašně dlouho vyrovnaná.

Výsledkem je nečekané deklasování Durasu 6:2. (To vás naučí hrát od dvou, uličníci…)

Po sobotním pátém kole je Siesta Solution Unichess A na 4. místě s 9 body a Siesta Solution Unichess B se 3 body kupodivu stále mimo pásmo sestupu.

 

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    V sobotu dostalo Brno bez missky od 14 za uši, ale v neděli s misskou od 10 to na nás ještě stačilo a čelo se nám vzdaluje. Asi budeme muset příště požádat o podporu na místě Unižetky – to by mohlo pomoci! A béčko už v pásmu sestupu je.

Komentář

© 2021 UNI Chess.