ERA B vítězná v Kozolupech

0

Na jeden z klíčových zápasů v sezóně se podařilo dát dohromady naší zatím nejsilnější sestavu, k úplnému kapitánskému blahu chyběl jen Van cestující na MS. Domácí měli jednu ze svých obvyklých sestav, zpestřenou legendárním Karlíkem.

Po prvních 2 hodinách vypadal zápas chmurně – samé rovné nebo podezřelé pozice. Úsměv vzbuzovala jen kuriozita na 6. a 8. desce, kde se po mnoho tahů hrála totožná pozice, i když hráči samostatně dumali. Čas byl ale dnes na naší straně. Černoušek vyhrál další IM duel s Michálkem na první ve 2 figurách proti věži a pěšci. Domácí první deska se před zápasem živě zajímala, z čeho je udělaná Kačaba, nyní má vlastní exemplář na průzkum. Škára na 5. černými s Váchalem hrál výměnnou francouzskou s c4, upadl do zápletek které měly skončit špatně. Soupeř si vybral věžovku s 2 pěšci víc, která ale byla udržitelná a tak se i stalo. Pokorný se černými s Janouškem zapletl v ruské do nějakých atypických zápletek, ale posléze bezpečně remizoval. Kapitán na 6. s Karlíkem a Lamser na 8. s Novákem hráli DG se Sf4 proti ortodoxní výstavbě c6, Jbd7, dxc4 a Jd5 – já jsem nevytěžil nic reálného, Honza měl trochu živou věžovku, ale byly to nakonec remízy. Kuba na 4. bílými s Jarošem rozehrál kuriózně Phillidora (nechal si vzít dvojici střelců a udělat na e3 dvojpěšce), hrál to na útok, nakonec různostřelcová věžovka s pěšcem víc, ale bohužel remízová. Po první kontrole jsme vedli 3,5:2,5 a měli 2 bezpečné koncovky s pěšcem víc, byť obtížně realizovatelné. Byla to zvratová partie Kováře na 2. bílými s Folkem – rozehrál nešťastně Volžský gambit, měl kvalitu méně, ale ve vlastní časovce dal vidličku a dovedl partii do věžovky 4:3 na královském. A také Havlíková hrála na 3. černými domečkového Grunfelda s četnou drobnou taktikou, ze které se vynořila s volným pěšcem víc ve věžojezdcové koncovce.

Na tomto místě odešel kapitán důležitě na oběd Na Spilku. Vzápětí dorazil Vojta, který věžovku překvapivě snadno a rychle vyhrál. Jak Kristýna remízovala nevíme, po obědě už byl konec a příjemná hrací místnost zamčená.

Vyhráli jsme tedy 5:3 bez prohry a přezimujeme na 2. místě za  100% Vršovicemi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentář

© 2020 UNI Chess.