Dojemný příběh ERA B

0

Po překvapivých remízách v prvním a posledním kole získalo naše béčko o 2 body více, než bylo plánováno. V diskusích kolem chronicky posledního týmu 1.ligy se ozývaly hlasy o nedůstojné roli. My ale dáváme přednost zahrát si na ztracené vartě než se trapně vzdávat postupu a vytahovat se na malém písečku. Někdo trefně napsal, že o posledním místě bylo rozhodnuto podáním soupisky – tak to i bylo.

Ve skutečnosti to bylo ještě horší, vezme-li se v úvahu omezení hostů a cizinců, tým tvořilo fakticky 9 hráčů. Ostatní na soupisce neplánovali hrát a souhlasili pouze tuto skutečnost zakrývat, některé nakonec okolnosti obměkčily.  I tak je téměř zázrak, že se jen dvakrát hrálo v šesti, jednou včetně nastoupivšího hráče uprchlého z nemocnice.

Nezdálo se nutné toto družstvo po zahájení zápasu nějak řídit – panovala příjemná anarchie.

Je úžasné, že jsme měli 2 kladné hráče – velezkušeného Čecha (+1=2) a debutujícího Korschnera ( +2=1-1). Z těch častěji hrajících potěšil Kozák (+2=6-2) a Lamser (+1=5-2). Solidní zádrž předvedl na horké první desce Sodoma (=7-3), který jednou odvrátil kanára.

Zákonitost ex-post: družstvo bodovalo, právě když Kozák vyhrál partii!

 

Směr 2. liga

Komentář

© 2021 UNI Chess.