ERA postříbřená i v divizi

1

Nalimov říká remis

Netradičních 13 účastníků a 13 kol měl letos Přebor Prahy družstev, oficiálně končí v pátek 13. (dubna). Po loňské záchraně s odřenýma ušima se letos týmu FIMA (pod názvem ŠK ERA Poštovní spořitelna A), po obvyklém vyztužení litoměřickými krajánky, velmi dařilo a ještě tři kola před koncem byl teoreticky ve hře o postup do 2. ligy!

Suverénní Bohemka B po zakopnutí v 1. kole s vlastním céčkem všechno ostatní vyhrála, bohužel těsně porazila i nás. My jsme zaváhali i s Kobylisy B, ale hlavní letošní noční můra se jmenuje TJ Pankrác. V posledním kole proti Vršovicím B tak šlo už jen o barvu medaile. Ta byla ovšem jasná ještě dřív, než jsem na zápas dorazil (tentokrát jen jako divák): Kobylisy B (údajně po tvrdé bitce) jen remizovaly s Bohemkou C a nám ke stříbru stačil pouhý bod do skóre, což rychle zařídil Petr Pokorný převálcováním Ondřeje Matrase.

Na to, že soupeř postavil nejsilnější sestavu, jakou mohl, vypadal zápas dobře. Než jsem si stačil prohlédnout všechna bojiště, podepisovali Bartoš se Svatošem partiář s druhým bodem pro nás, Honza Lamser a Martin Královský získávali kvalitu. Radek Zeithamel měl sice beznadějnou věžovku, Tomáš Popper figuru méně a Petru Šplíchalovi taky chyběl pěšec, ale Honza Hruška se držel dobře a 4,5:3,5 se zdálo velmi reálných.

U Tomáše se zázrak nestal a Martin po určitém tápání sebral soupeři figuru, vedli jsme 3:2. Pak se ovšem Honza Lamser s figurou víc v koncovce nevyrovnal s nepříjemným atakem na pěšce dámského křídla, vyměnil sice věže, ale střelec s králem si s pěšcovou lavinou černého neporadili. Bylo náhle vyrovnáno a v zápase nastal nepříjemný zvrat. Honza Hruška nakonec v horší věžovce přesvědčil soupeře, že o výhru nemá usilovat, ten souhlasil asi i pod vlivem situace u Petra Šplíchala, který po taktické šarvátce skončil ve velmi špatné koncovce V+J+2P : 2V+P. Naštěstí soupeř nedocenil, že lze za pěšce obětovat jezdce, vyměnit věže a přesně o tempo ubránit remis s pěšcem proti věži.

Končíme tak sezónu úspěšně se sedmi výhrami, dvěma remízami a třemi porážkami. Neuvěřitelný výkon předvedl kapitán Honza Hruška, který z devíti partií ztratil jen dvě půlky. Jakmile nenastoupil, družstvo prohrálo. Víc si můžete přečíst na webu Pražského přeboru (na aktualizaci o poslední kolo si možná počkáme).

Jeden komentář

Komentář

© 2021 UNI Chess.