Šťastná výhra v Pardubicích

0

V předposledním kole 1. ligy, která náhle obživla po dlouhé pauze, jsme jeli do Pardubic. Ty na nás dotíraly ze 3. místa se ztrátou 3 bodů a podobným skóre.

Agilní část družstva nechtěla nechat nic náhodě a jela o den dřív s myšlenkou podrobné přípravy.

Připojil se k nim však Vlado ve funkci Manažera pitného režimu a výsledkem bylo spíš noční taktické cvičení a prověrka odolnosti organismu.

Napínavý zápas odstartovala série relativně rychlých remíz.

Zbyněk Vrbata na 5. stole s Jedličkou černými věnoval domácí přípravě na 3 možné soupeře prý 20 hodin. Výsledkem bylo zajímavé 1.d4 Jf6 2.c4 Jc6 (tj. Tango černých jezdců neb mexická indická) … a nezajímavá rychlá remíza.

Pak jsem schválil Vojtovi Kovářovi stejný záměr na 7. černými s Bujnochem, v jedné z nejremízovějších variant 4 koní.

Třetí kousek přidal na 2. stole Lukáš Černoušek s Hrabušou bílými v Nimcovičově indické. Tady sehrál roli Lukášův stav (viz výše Vlado).

Do čtvrtice všeho remízového nevzrušivě zakončili partii velmistři (Peťo Michalík černými s Votavou) na 1. v poloslovanské.

Tento přístup vypadá kontroverzně, ale odehráli jsme tři černé a zbylí hráči už byli bojovně naladěni. Pak pár hodin nic.

První rezultát přinesla partie Petra Šimka s Ludvíkem. Bílými ve výměnné slovanské nestál nikdy líp, leda naopak… ale v závěru využil taktické chyby.

Další radost přinesla 8. deska. Honza Šlampa hrál bílými s Gloserem budapeštský gambit. Partie byla obsažná a skončila výhrou.

Za stavu 4:2 nám bohužel zbývaly dvě beznadějně vyhlížející partie.

Berny hrál na 3. černými s Vránou nějakou g6-kavárnu. Stál celou dobu podezřele, ale složitě. Soupeř byl bohužel příliš kvalitní a v 2. časovce partii dotáhl.

Naším hrdinou se měl stát Kuba na 6. s Buločkinem. Sicilskou rozehrál od oka, ale i tak získal příjemnější pozici. Pak se to zkazilo a výsledkem byla koncovka se 2 pěšci méně. V oboustranné druhé časovce tak dlouho komplikoval soupeři postup, až se naděje na remízu stala reálnou a pak to i zremizoval!

Se štěstím jsme vyhráli, snad ho přinesl Vlado, i když účastníci jeho výcviku  nevyhráli ani partii.

Jsme bezpečně druzí o 6 bodů před širokým polem. Líně vypadají nezastavitelně, opět vyhrály a vedou o 3 body při shodném skóre.

 

Komentář

© 2020 UNI Chess.