Šance utopené v moři zápletek aneb náraz do lucembursko-německé zdi

3

Když jsem opouštěl online směřujíce na fotbalový zápas Gobi dezert vypadalo to pěkně a už jsem se chystal psát ovace našemu hostovi z Vyšehradu (natáhnout c7! a svázat černou věž) a opouštěl kouzelníka Honzu Lamsera, který se snažil uvařit remízu s obnaženým králem. Zároveň jsem se těšil na první kapitánkou výhru, která se už rýsovala. Prvním třem deskám jsem nerozuměl a spolehl se na odhad kompu kolem nuly. Prostě idylka, ale netušil jsem, že zápletky jež utopí naše šance v tomto zápase v Jadranu mají teprve přijít. Když jsem se vrátil domů zklamán očekávaným průšvihem v podání Gobi dezert (1:12) a potěšen repre výhrou a postupem na ME podíval jsem se na výsledek a vykulil oči. Co se stalo?

Něco málo vyčetl z onlinu Pedro, tak sem s tím:

Tak to se nepovedlo. Němci, hrající pod lucemburskou zástavou, postavili ratingově vyrovnaný tým našemu. Když jsem poprvé otevřel online, tak jsem si říkal, že je všechno v pořádku. Že můžeme klidně bílými všechno vyhrát a černými všechno remizovat, jak se na družstva patří. To se povedlo jen částečně. Lukášova (elo -72) mírně horší pozice s GM kapitánem německé Archy vyrobené v Lucembursku se pozoruhodně rychle zhroutila s nástupem volných pěšců dámského křídla. Zbyňa (elo + 5) černými remizoval v obsažné korektní královské indické s IM Hammesem a Honza Lamser (elo jako soupeř) zachránil silně přizdechlou pozici. Takže černými -1. A co bílé? Kapitán Honza Bartoš (elo -75) obral v holandské soupeře o pěšce a dovedl to velmi přesvědčivě k výhře. Petr Vaněk (elo +72) získal brzy vyhranou pozici a soupeř se to pokusil zkomplikovat obětí figury. Petr bohužel nenašel správné řešení (špatnou věží na e1…) a skončilo
to věčným šachem. No a Petr Šimek (elo + 78) sehrál velmi náročnou domečkovou králku , kterou comp hodnotil před rozuzlením až +3.65. Ale pak se to celé otočilo … Nevím, popravdě jsem nerozuměl ani tahům, které se hráli, ani těm které navrhoval comp. Prostě náročné šachy. Celkově jednoznačně škoda.

De Sprenger Echternach (Lucembursko) – Siesta Solution Unichess (Česko)  3:3 (Černoušek 0, Šimek 1/2, Vrbata 0, Bartoš 1/2, Lamser 1, Vaněk 1)

V šestém kole nás čekají Francouzi a snad jsme se udrželi na posledních onlinech. Bude to těžké ale ne nemožné. Rozhodnout budou muset Honzové, Petr Vaněk a Lukáš a nejlépe udělat dohromady 3,5.  Kalibry které čekají Petra Šimka a Zbyňka jsou dost husté na to, aby se každá půlka rovnala zázraku.

3 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Jsme na onlinu, Unichess do toho, už to jede!

 2. Mircea napsal:

  Ten obrat u Lukáše s přehlídnutým matem třetím tahem byl drsný…

 3. Mircea napsal:

  Poslední kola přinesla prohru a remízu a nakonec 36. místo vysoko nad nasazením.
  Teď již zbývá jen vyčkat reportu kapitána.
  Tipovačka: Ukázalo se, že máme s Pedrem výborný odhad, nicméně jsme nakonec oba těsně podcenili možnosti našich borců. Na to, kdo vyhrál první partii si ještě budeme muset počkat, až se vrátí kapitán do své laboratoře.

Komentář

© 2021 UNI Chess.