Těsná výhra se slovenským vicemistrem

4

Ve čtvrtém kole jsme narazili na slovenského vicemistra, který je však podle nasazení na Evropském poháru slovenskou jedničkou. Soupeř měl jednoznačnou elovou převahu, díky níž byl nasazen o 24 míst výše než my a tak jsem zmínil, že cokoli pozitivního v zápase potěší. Nevydržím než předběhnout a prozradit že nastalo to nejlepší, co mohlo nastat, a naši tento zápas dotáhli do vítězného konce a sice nejtěsnějším možným rozdílem a připsali si cenný skalp. Zároveň máme dobrou vyhlídku, že se udržíme na onlinech. Teď už ale rychle k partiím (komentář Pedro podle onlinu):

Začalo to na první desce, kde Petenyi obětoval v zahájení Lukášovi (elo +41) figuru. A ten to ve velmi nepřehledné pozici sebevědomě odbránil. To se mu to hraje, když umí počítat 🙂
Vůbec se nepovedla partie na páté Honzovi Lamserovi, který po mdlém zahájení proti Mezsarosovi (elo +221) otevřel pozici, ale bohužel pro útok soupeře.
Dál už jsme ale měli navrch. Petr Vaněk na šesté hrál klasickou ostrou francouzskou pozici proti Takacsovi (elo +190), ve které měl většinu partie pěšce míň, ale zbyl mu nebezpečný pěšec na c3 a ten nakonec ve věžovce rozhodl.
Honza Bartoš vcelku v pohodě udržel Csonku (elo +212). Sice tam byl chvíli pěšec míň, ale dostatečně aktivní figury, dobrá remíza.
Zbyňa Vrbata stál s GM Vargou (elo + 71) mírně líp, comp ukazuje malou výhodu celou partii. Nevím jak tam končili partie, ale možná to byla ta půlka na 3,5, s kterou maďarský velmistr už nemohl nic dělat.
Nejmíň vím o partii Petra Šimka s Bagim (elo + 163) kde končí online 14.Ke2 1/2-1/2 v naprosto pohodové pozici pro Petra. Jestli to skončilo fakt ve 14. tahu, tak to byl výborný taktický tah, ale myslím, že spíš spadl online, protože hráči na této elo-hladině jsou na své elo dost citlivý.
V každém případě výborný výkon herní, asi i taktický a gratulace.

Siesta Solution Unichess (Česko)  – Dunajska Streda 3,5:2,5 (Černoušek 1, Šimek 1/2, Vrbata 1/2, Bartoš 1/2, Lamser 0, Vaněk 1)

V dalším kole nás čeká De Sprenger Echternach, který nás opět svede do souboje s lucemburskou šachovou školou a to rovnou s tamní jedničkou v tomto turnaji, kterou na na první vede osobně kapitán bájné archy, IM s elem 2533. Stále jsou to favorité, nasazení o 14 míst výše než náš tým. Ale po namlsání v předchozím kole se vtírá myšlenka, že jsou také nasazení o 10 míst hůř než Dunajská Streda. Případný úspěch by našim zajistil už top-soupeře do konce turnaje – a co nejvíc takových soupeřů byl asi jeden z hlavních důvodů mise.

4 komentáře

 1. Mircea napsal:

  Tak koukám, že tihle Lucemburčani z Echternachu na severovýchodě země u německých hranic je vlastně pět Němců a někde vzadu jeden Lucemburčan pro Petra Vaňka.

 2. Mircea napsal:

  Dneska jedeme na onlinech pěkně od začátku!

 3. Jan Bartoš napsal:

  Samozřejmě, že u Petra to byl jen spadlý přenos, platí tady Sofijské pravidlo.

 4. Mircea napsal:

  Gratulace kapitánovi, v to jsem vĕřil. Jinak smutek, i když 5. zázračně zachráněna.

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2019 UNI Chess.