Reserva praskla na Pankráci

8

Náš Reservní tým se vypravil na Pankrác, která je na opačném (lepším) pólu druholigové tabulky. Ještě jsme byli oslabeni, dokonce i o kapitánské duo, nezbylo než kapitánovat s Pedrem.

Soupeři nás rozhodně nepřecenili a postavili přesnou půlku základní sestavy. (Na zbytku šachovnic bohužel ale taky někdo hrál.)

Sebepřitroublejší čučení do sestav nepomohlo – na 7 deskách jsme měli horší ELO, místy drtivě.

Zápas přesto probíhal chvíli normálně. Pak se začalo úplně všechno kazit, ani přesně nevím v jakém pořadí.

Na 5. stole prohrál Petr Souček s Janem Petrem (asi +350 ELO) vcelku pěkně rozehraného anti-grunfelda.

Na 8. prohrál Tomáš Reichel s Vičarem.

Tady hrál mírně pozdně příchozí Víťa Miskolczi s Rondošem, i ten vyšel naprázdno.

Anička Koubová hrála statečně bílými oblíbenou Domečkovou králku s Ištoňou (+310 ELO), prý získala i materiál, ale pak to zkazila.

Petr Mach hrál bílými se zkušeným Vokounem. Rozehrál ježka naturálně, na výměny… a pak ztratil pěšce na c4. Našel docela pěknou kompenzaci, místy prý i převahu, ale skončilo to remízou. Kanárovi byl tímto zakroucen krček a na počítadle naskočilo 4,5:0,5.

Pedro měl na 1. desce nejtěžšího soupeře – Alexandra Sokolova. V královském gambitu soupeř obětoval kvalitu a po boji zvítězil.

Svou partii s Pleškem jsem zkazil už ve střední hře volbou špatné koncepce. Přes zdánlivě pestrý průběh to byla ze strany soupeře dobře sehraná jednobrankovka.

Poučnou tečku zápasu přinesla partie našeho zabijáka Matěje Klímy s Vaškem. Většinu partie měl kvalitu víc a přivyhranou pozici. Pak záhadně přešel do zrádné pěšcovky, která byla patrně prohraná. V závěrečné časovce se ji podařilo dát za remízu.

Takže 1:7.

No a tenhle získaný půlbod je doufejme první vlaštovka nové série.

8 Komentáře

 1. Pedro napsal:

  Ach jo. Jsem lama. Celou partii jsem hrál dobře, akorát jsem ve 24.tahu přehlíd jednoduchý obrat, po kterém bych udržel kvalitu navíc, zbavil se vazby a už to hrál na výhru jen, já. Místo toho jsem přešel do horší koncovky a pak se mi to sesypalo. Škoda. 24… Kg8 a už to neprohraju ani s Magnusem …

 2. Pedro napsal:

  A ještě navíc vznikla po 6.tahu bílého pozice z partie Medunová- Pokorný, Brno 2011, 1/2-1/2 a neměl jsem o tom nejmenší tušení …

 3. Pedro napsal:

  Petr Mach podle vyjádření po partii pěšce obětoval za kompenzaci. Tu jsem sice zkraje moc neviděl, ale 100% mu to věřím. Hráč s jeho taktiickým postřehem pěšce nenastavuje. To se stává spíš zkušeným, dříve narozeným harcovníkům 🙂

 4. Mircea napsal:

  Tak si to prostě všichni vybrali najednou. Lepší 1:7 prohrát a 6x 4,5:3,5 vyhrát (18 bodů=záchrana) než 7:1 vyhrát a 6×3,5:4,5 prohrát (3 body a sestup) – v obou případech na šachovnicích 28 bodů. A navíc Pedro už ví, že prostě stačí Kg8 a nedá se prohrát (ale pozor musí to být ve 24. tahu a za černé!). Jo a navíc Matěj ušetřil oddílu náklady na svůj start v Evropském poháru (slibovat se musí opatrně).

 5. Mircea napsal:

  Ještě k naší záchraně, ať nás zase nemusí zachraňovat někdo jiný. Takže porazíme Mahrlu, Příbram a Domažlice (13 bodů by mohlo stačit) ale něco pro sichr zkusíme i na Písek, Bohemku a Tábor.

 6. Pedro napsal:

  No – tak jako správný pesimista nabízím sázku. Tvrdím 10.místo a hůře. Kdo si myslí 9. místo a lépe, tak jsem mu k dispozici. Kurs bude 2.0 (fifty-fifty, jediná správná a možná sázka, zeptejte se MK). Předmětem bude libovolný počet piv s kýmkoliv (asi teda 18+), i s více lidma, součet ale nejvýše 10 (abych náhodou nepřišel na buben, resp. aby radost ze záchrany převýšila újmu z prohrané sázky). Vítěz zvolí, jaké (běžné) pivo chce. Já chci pokud možno Únětice 10 (třeba v pivním baru na Palmě á 35,-) Tak prosím. Jsme na 10 ks a stále odpočítáváme.

 7. Petr Sp napsal:

  No tak já do toho jdu 🙂 koneckonců jsem to tipoval v tipovačce před sezonou, že se zachráníme. Pivo zvolím později 🙂

 8. Petr Sp napsal:

  Jinak děkuji za kapitánský zástup a prostě jsme si nevybrali dobrý den a štěstíčko snad na nás sedne v důležitějších zápasech. I soupeři na jejich stránkách napsali, že jim tam spadlo všechno co šlo.

Komentář

© 2020 UNI Chess.