Pohoda v Plzni

3

Unichess C cestoval v 9. kole do Plzně na ŠK Líně. Ukázalo se, že tyto hrají v šaramantních prostorách galerie a restaurace Artamo.

Šaramantní prostora

Šaramantní prostora

Družstvo Líní tvoří celkem dobří hráči, celkem nepochopitelně se však krčí v pásmu sestupu, nesměle třímaje pouhých 13 partiových výher, asi jim to letos nejde. Jeli jsme jako často se 3 náhradníky, avšak s veselou myslí a sebevědomím.

Zápas začal neurčitě, ale pak se to začalo klubat. Na 2. stole Kovář bílými rozehrál zdánlivě nenáročnou italskou s Palkem, malou kombinací získal pěšce a později soupeře dorazil také kombinačně. Pak skončily ve mně neznámém pořadí partie na 3 zadních stolech. Na 6. stole zvítězil Hruška bílými nad Janočkem v královské indické. Na 7. stole hrál Hučín černými s Kracíkem notoricky známou variantu Maxe Langa. Nejzajímavější přišlo nakonec, když odmítl remízu v pěšcovce. Počítač v hospodě ukázal velmi jemný vyhrávající plán, který však bylo dost těžké najít za šachovnicí, a tak se v realitě zrodila remíza. Remízou skončila i partie Lamsera bílými s Kupkou na 8. stole. Černý zahájil divoce 1. e4 Jc6, boj se ale rychle soustředil kolem slabosti či síly bílého postouplého izolovaného pěšce, vychýlit rovnováhu se nikomu nepodařilo. Na 4:1 zvýšil černými na první Šimek s Houškou, když si ve složité partii zahrál prvně v životě Paulsena. Na 5. stole hrála Jaščenko černými s Turnerem. Réti se postupně zvrhl v divokou bitku, kde obě strany měly dvojici vzdálených volných pěšců. Černí pěšci získali věž, ale pak se zase muselo obětovat za ty bílé. Remis, když Olga prý neviděla v závěrečné pozici výhru. I tak přinesla důležitý vítězný půlbod. Na 3. hrál Kuba černými také Paulsena s Blechou. Ve střední hře byl dle sebe sama připrohraný, ale dopracoval se k dámské koncovce s nějakými pěšci méně. Jak bílý utíkal, ztratil toho tolik, že měl pěšce míň a zachránil se až věčným šachem. Poslední se dohrávala kapitánská partie. Hrál jsem na 4. se Šimůnkem, soupeř v královské indické odevzdal pěšce, po mé nepřesnosti měl víc než dostatečnou kompenzaci. Tak dlouho však nedal volžské c4, až se to vytratilo. V koncovce pak černý střelec a kůň zoufale bojovali s věží a 2 krajními pěšci. Tato technická fáze byla sice dlouhá, ale vynesla jistý bod.

Domácí Šimůnek a Palek (vzadu)

Domácí Šimůnek a Palek (vzadu)

Jindrovi jde soupeř

Jindrovi jde soupeř

Olga ve výklenku s Turnerem

Olga ve výklenku s Turnerem

Křídlo zadních 3 desek

Křídlo zadních 3 desek

Vyhráli jsme tedy výrazně 6:2 bez prohry. Oáza kontrovala 7:1 s Košutkou a kromě náskoku 3 bodů má i 2,5 bodů na skóre.

Líně zůstaly v pásmu sestupu i se svým uzlíčkem 13 vyhraných partií.

3 komentáře

  1. Mircea napsal:

    Když to 6:2 (klidně i se dvěma prohrami) vyjde na Oázu – tak to bude teprve pohodička, ale mě úplně bude stačit jakákoli výhra, aby bylo napětí do posledního kola.

  2. jarda hadrava napsal:

    Má pravdu, předseda. A rozkaz je rozkaz, čili Oáza nesmí(!) z Kaštanu odejít s vítězstvím!

  3. Jan Bartoš napsal:

    Doufám, že toho nebudeme muset dosáhnout tím, že je tam zamkneme!

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2016 UNI Chess.