Na šachové trase C – áčko 5:3 v Kobylisích!

1

První prvoligové kolo v roce 2011 přivádí Poštovní spořitelnu A do Kobylis, tedy na velmi šachovou trasu metra C (Pankrác, Vyšehrad, Kobylisy…). Kobylisy jsou mladý sympatický tým, papírově sice z dolní části tabulky, ale reálně velmi tuhý – zatím nikdo (včetně Bohemians a Holdie) proti nim neudělal víc než 4,5 bodu. My jsme bůhví jestli mírným favoritem. neboť jsme tradičně oslabeni v základní sestavě tentokrát o Čecha a Černouška. Dále jsme oslabeni dokonce o kapitána, neboť jsem na Open Mariánské Lázně a reportuji na dálku, což je ovšem ztráta pouze společenská. Organizací společenského ruchu byl pověřen Petr Pokorný, soupeři dostanou multifunkční zálesácké nožíky Poštovní spořitelny značky Bobr a jejich kapitánovi bude předáno speciální freetradové kafe, neboli v životě nikdo ve Rwandě nevytřískal tolik z pytlíku kafe, nežli z tohodle. Tedy dobrý skutek, Poštovní spořitelna jednou přijde i se svými šachovými oddíly rovnou do nebe!

Tradíční vitamínová bomba Poštovní spořitelny pro prvního poraženého je v pohotovosti!

Na první desce hraje IM Bernášek černými zavřenou sicilskou s Hinksem-Edwardsem, na druhé IM Vávra bílými  Trompovského s Petrem Šimkem, na třetí Studnička s Formanem prý jakýsi réti, na čtvrté Kovář bílými holandskou se Schulou, na páté Řehořek černými s Koptou Nimcovičovu indickou, na šešté Pokorný bílými s Paulovičem holandskou, na sedmé Kozák černými zavřenou španělskou s Jančaříkem a na poslední Kuba bílými Alapinovu sicilku s Jandou.

V 11:20 má Kuba pěšce méně, prý s kompenzací.

12:50 První definitivní výsledek – Jančařík-Kozák remis. Studnička prý stojí podezřele a Pokorný přivyhraně. Kuba má pěšce nazpět. Boj je tuhý.

13:40 Kuba remis, Řehořek vyhrál, Kopta dostává vítamínovou bombu Poštovní spořitelny. Vedeme 2:1. Pokorný asi vyhraje, Studnička asi prohraje, Kovář má materiál navíc, Vávra se Šimkem divokou blicku.

14:00 Pokorný už vyhrál, Stednička už prohrál, 3:2.

14:50 Veledůležitou partii vyhrál Vojta Kovář, vedeme 4:2! V ostatních dvou se stále velmi složitě bojuje!

15:10 Vávra remizoval se Šimkem, vedeme 4,5:2,5 a vítězíme v zápase! Bernášek stále vaří složitou koncovku na půlminutě.

15:25 Berny remizoval, vyhráváme 5:3, proti Kobylisům zatím rekord!

Bez šachů do Kobylis nelez!

Jeden komentář

  1. Honza Hučín napsal:

    Obdivuju ledový klid Martina Řehořka, bez něho bychom tuhle sezónu byli namydlení :o) O zápase bylo rozhodnuto ve chvíli, kdy jsem na Vojtovi v časovce začal vidět, že je v dobré náladě, tři body nahoře jsme ztratit nemohli 😉

Komentář

© 2021 UNI Chess.