Jen řekni Sokolov a ozve se ti píseň…

1

ERA Poštovní spořitelna B nevyrazila do Sokolova za zpěvu mírových písní, ale naopak v bojovné náladě hodné válečných štváčů z Wall Streetu. Situace v tabulce říkala, že dráha do první ligy je volná … tedy pokud v posledních dvou kolech vyhrajeme.

Nastoupili jsme v celkem odpovědné sestavě, soupeři ze středu tabulky postrádali první dvě desky. Jako první vyhrál na sedmé desce černými Lamser s Holešem ve své oblíbené uherské obraně. V partii dostala pasivní varianta silný protiútočný náboj a pak se jen realizoval pěšec. Na 1. remizoval černými Kovář s Kratochvílem v královské indické se Sg5 a e3. Na 3. desce čelil Pokorný s Lorencem pochopitelně orangutanu, v partii došlo k sérii taktických přestřelek zakončené matem bílému v koncovce v centru šachovnice. Inu Pedro je koncovkář. Na 4. šachovnici si hýčkal v katalánu poziční plusy Kozák s Vojtěchem tak dlouho, až prohrál na přímočarou taktiku. Na 5. desce Pletánek hrál na Ondrejáta černými kupodivu ruskou, měl snad pěšce míň, ale v oboustranné silné časovce spáchal bílý harakiri. Já jsem na 6. bílými se Zbořilem ve staroindické pojaté posléze jako benoni získal ze zahájení prostorovou převahu a velký náskok v čase. Právě ten čas v následujícím neuspořádaném boji pomohl nejvíce, po 40. tahu jsem asi už stál na výhru a také vyhrál.

Pak jsme odešli na oběd a dva stachanovské páry pokračovaly v boji. Na 8. desce vyhrál bílými Šura s Klimkem, hrála se koncovka DxV+J. Ještě mnohem delší byla víc než 5,5 hodinová partie Šimek-Hlaváč. Hrál se urychlený drak, bílý dal asi zásadní Sc4 a Sb3!, černý zvolil variantu a5 a po 0-0(!) nedal vyčpělý gambit a4, ale prosté d6. Po různých manévrech černý vyrovnal, pak partii zkazil, hrála se koncovka V+S+p x V+3p a bílý po velmi mnoha manévrech zvítězil.

Celkově tedy béčko vyhrálo vysoko 6,5:1,5 po celkem dobrém výkonu. Protože náš hlavní pronásledovatel z Teplic prohrál, jsou naše šance na vítězství v severní druhé lize po dnešku velmi vysoké.

Jeden komentář

  1. ladkovar napsal:

    Tak to teplickým bohužel zase nevyšlo,ač jsem jim to přál.Jak Hadravovi chybí stěžejní 1-2 hráči,je tým poloviční.Tak snad příště.Sestupující jsou již jasní.K Podbořanům a Kr.Lípě se připojí Sokolov.Postoupilo jim totiž béčko z Kr.přeboru a nehrají tudíž komplet.Že by v Mostě zvítězili je dost nereálné.Marty navíc je stále ve hře o postup nebo minimálně o super umístění.Takže Novoborskej,Dukla a Ústí n/l. můžou být v klidu.Nám by tedy měla stačit remíza.Těžko předpokládat výhru K.Varů na Kladně 8:0.Tak snad se to povede!!Láďa.

Komentář

© 2021 UNI Chess.