Horečka nedělního dopoledne…1.liga!

3

Na klíčový zápas s Neratovicemi A jsem se velmi těšil (divácky), ale horečka mě uvěznila v kapitánském sídle odkázaného na telefonáty.

Po poledni se ozval Kuba, který remizoval černými se Schulou. Domácí nastoupili dle očekávání 1-8. Naši mají také slušnou sestavu, ovšem bez Michalíka. Ve zbytku zápasu se mu líbila pozice Bernyho, potíže prý má Jurčík, celkově byl mírný pesimista.

Ve 12:25 se už Jindrovi Jurčíkova pozice líbila, Šimkova taky. Prý strašné drama a všichni si nechávají málo času.

Zatímco v druhém důležitém utkání na našich onlinech Bohemka sahá po remíze s DP, ve 14:00 volá Jindra, že nevidí partii, kterou bychom mohli vyhrát. Naopak Berny zkazil a je už prý prohraný a Řehořek má mnoho pěšců míň. Šlampa remis na osmé.

14:10 : Berny se zachránil a remis. Vrbata taky remis. Bojujeme ale zoufale o 4:4, Řehořek a Jurčík zle, Šimek dobře a Černoušek se snaží.

DP-Bohemians skutečně 4:4!

14:20 jedna dobrá -v naší nejnadějnější partii Šimek porazil Kourousise! Chvilku vedeme!

14:30, domácí srovnali u Řehořka.

14:40 Veledůležitý 4. bod udělal na první Černoušek s Veličkou. Zbývající Mariánova partie je prohraná, ale i zápasová remíza nás drží na 1. místě!

No a v 14:45 už je dokonáno na 4:4. Soudě dle průběžných komentářů jsme v tomhle zápase stáli dost bledě. (Už se těším na partie.)

Po remíze všech týmů na čele jsme stále těsně první a stále není nic rozhodnuto.

Horečka nepolevuje a v hlavě mi zní Bee Gees.

3 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Drama až do konce, tak to má být!

 2. Jan Bartoš napsal:

  No a teď trochu objektivizace za pomocí partií a Stockfishe.

  Jindrova remíza černými se Schulou v Birdovi (obráceném Leningradu) byla krátká a oboustranně korektní.

  Honza Šlampa rozehrál bílými s Formanem Leningrad rovně, v taktice získal a ztratil výhodu. V závěru si vyměnili se soupeřem strašné minely, 39. tah bílého prohrával, ale černý svým 40. „vyrovnal“.

  Berny se ve výměnné králce s Rašíkem dostal do výhody, v nepřehledné pozici se partie otočila. Soupeř ale neviděl vyhrávací mechanismus a ve vyhrané pozici po kontrole opakoval tahy.

  Zbyněk Vrbata proti Hinksově 1.b3 získal okamžitě pohodlnou pozici, po čase bílý nechal stát pěšce. Realizace nebyla nikdy snadná a brzy v podstatě nemožná.

  Petr Šimek porazil Kourousise v katalánu velmi přesvědčivě. Po jediné nepřesnosti soupeře se domohl značné výhody. Jedinkrát si realizaci zkomplikoval, aby pak vyhrál dobře spočteným přechodem do pěšcovky.

  Martinu Řehořkovi nevyšla bílými s Orságem koncepce sicilské a pak to bylo těžké.

  Lukáš Černoušek se černými v Caro-Kanu s Veličkou dostal k iniciativě a výhodě, kterou bravurně dotáhl. Zatímco divákům to přišlo na 3 výsledky, počítači na 2 až místy jeden jediný.

  Marián Jurčík se dostal s Vykoukem ve 2 jezdcích s d3 do nenápadných problémů typických pro typ pozice. Soupeř už ho nepustil, nepočítám-li jeden studiový motiv v 36. tahu, který přirozeně nikdo neviděl.

 3. Mircea napsal:

  Hodnocení první desky bych upravil na „divákovi to přišlo na 3 výsledky, počítači na 2 a Lukášovi na 1!“ 🙂

Komentář

© 2020 UNI Chess.