Extraliga 10.2. – stejné, ale horší

5

Výsledky se podobají sobotním, ale jsou horší.

Áčko uhrálo zase remízu, ale s posledním Těšínem to příliš nepotěšilo. Když jsem dohrál v Brně a pustil si přenos, už tam byly 4 remízy. Třikrát z rovných pozic (Michalík se Strakou, Marián Jurčík s Mrázkem a Kovář s Kawulokem) a Van dostal od Molendy věčný šach. Zbylé partie vypadaly dost nerovně a také tak dopadly. Bernášek porazil Langnera, ale Šimek prohrál Wiewiorou a Šmíd s Miturovou. Zápasovou remízu zachránil Černoušek pěknou výhrou různostřelcovky s pěšcem víc – hrál už jen na inkrementech.

Béčko bojovalo s brněnským Durasem. Věrni svému zvyku jsme i na výjezdním zápase dramaticky vystřídali 3 hráče…

S Chytílkem jsem bílými na 7. rozehrál módní variantu Rétiho ovšem s obrácenými barvami. Soupeř v rovné pozici odmítl remízu, hned ji pokazil a po 2 tazích nabídl úspěšně zpátky. V analýze jsme se shodli, že už stojím trochu lépe, počítač myslí, že hodně…ale jeho plán jsem vůbec neměl v úmyslu.

Na Vrbatu hrál Blohberger poklidný vývin, Zbyněk postavil pevnou, ale pasivní pozici, která mu neseděla a postupně ji prohrál.

Konopkovi se tentokrát nezadařilo v dámském pěšci na 1. stole se Shengeliou (2512).

Kuba rozehrál na 5. stole španělskou s Roubalíkem (2412) trochu nedbale – v mírně horší pozici si ale remízu vybojoval.

Pokorný hrál na 6. černými výměnnou slovanskou s Martinem Červeným. Dle motoru období výhody bílého střídala období rovnováhy. Nakonec dosáhl remízového postavení v koncovce s pěšcem méně… a neopatrným tahem si ho tragicky rozrušil.

Chmel zapomněl teorii v Grunfeldovi a ztratil s Vyskočilem v zahájení hodně materiálu – po dlouhém odporu podlehl.

Nejlepší 2 kousky nakonec.

Martin Jurčík byl po klidné italce přivyhraný s Blahynkou na 3. stole, po boji z toho byla remíza.

Vávra fantasticky rozstřílel Ponížila (2503) černými ve francouzské. Ve formálně vysoce vyhrané pozici bohužel promarnil čas, takže nedokázal partii vyhrát. Hodně litoval, že nezvolil rychle menší, ale srozumitelnou výhodu. To by lépe korunovalo jeho i tak úspěšný víkend.

2:6.

Byla tam i televize!

5 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Po úspěšné sobotě opět nedělní průšvih, už se z toho stává tradice. To už se na hráče ani nemohu zlobit, evidentně v tom je vyšší moc. V neděli jsme tuto extraligovou sezónu vyhráli jenom derby. Každopádně díky Honzovi, že máme aspoň nedělní článek!

 2. Honza Hučín napsal:

  V Pedrově partii se mi v závěrečné pozici zdá, že černý může nechat zešílet věž Ve5+ a nejlepší, čeho bílý dosáhne, je věžovka s pěšci f+h, kteroužto Nalimov prohlašuje za remízovou. Ne že by to na výsledku zápasu něco změnilo, bohužel ani Vávřík s Martinem by to nezachránili.

 3. Pedro napsal:

  Honza H: Ve5 přišlo, ale po Kg4 už nemám šach. Kterou pozici myslíš ?

 4. Honza Hučín napsal:

  Pedro: Na chess24 (https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-extraliga-2018-2019/8/2/6) je závěrečná pozice po 67. tahu bílého tato: Ke4, Vg7, Pf4 g3 h6 / Kh8, Vb5. Tak tu jsem myslel.

 5. Pedro napsal:

  Tak to je chyba v přenosu. Ve skutečnosti přišlo 67.Kg4 a já se vzdal. On pak postavil okamžitě krále na e4 a d5 jako 1-0, z toho to asi vzniklo. Na poslední šanci, že si zašachuju věží jsem to samozřejmě hrál.

Komentář

© 2021 UNI Chess.