Sobotní Extraliga 9.2.

0

Áčko má desátý bod a je páté!

O důležitějším zápase áčka ve Frýdku-Místku stručněji. Nejprve přišly 3 remízy – Michalíka s Azarovem (2574), Černouška s Antoniewskim (2524) a Mariána Jurčíka s Rausisem (2659). Zbylé souboje byly delší a většinou dost divoké. Podle compu jsme získali na výhře Bernáška se Zwardoněm (2455) (údajně nedostatečná kompenzace za materiál) a ztratili na prohře Šimka se Szotkowskim (2345) (úplně otočená vzhraná partie). Vznešené výhry dosáhl Korobov (2664) nad Vanem Nguyenem. Dlouhou remízu přidal Kovář s Jasným (2361) a tak zápasovou remízu zachránil nenápadně mocně bodující Šmíd s Rabatinem (2318).

Béčko poprvé po šesti kolech vyhrává…partii.

Relativně rychlou remízou otevřel skóre černými na 7. Jindra Kuba s Piskem.

Druhou přidal na 6. bílými Zbyněk Vrbata s Obšivačem, když soupeři rozehráli až příliš náročnou variantu.

Po delší odmlce nám napadaly 3 nuly.

Michal Konopka na 1. černými neudržel v divoké skandinávské Heberlu (2563).

Na 5. Vojta Pařízek podlehl (vel)mistru domečků Blatnému (2330).

Kilián Slovák hrál odvážně důslednou sicilskou na 4. s Nayhevbaverem, leč neúspěšně.

Pak přišly světlejší chvilky.

Martin Jurčík černými v odbočkové verzi přijatého dámského gambitu kupodivu přehrával GM Poláka (2510), po upuštění taktických šancí připsal i tak pěknou remízu.

Naše velká chvíle přišla na 2. stole, kde v dlouhé a nejednoznačné partii Pavel Vávra udolal legendárního Štohla (2500).

Velmi divoce probíhala jako obvykle partie Honzy Šlampy bílými na 8. s Vymazalem (2366). V leningradu usiloval o výhodu, pak stál špatně, když byl úplně prohraný, prošejdil se do remízové věžovky… kterou prohrál.

2,5:5,5.

Prostředí v brněnském bowling centru je velmi pěkné.

Měli i hostesky!

 

 

Komentář

© 2020 UNI Chess.