ERA Šachová akademie poprvé úspěšně v akci!

1

ERA Šachová akademie je honosný název rozsahem zatím skromného společného projektu šachové školy Vávra & Černoušek, šachového klubu ERA a samotné ERA Poštovní spořitelny, která poskytuje útočiště ve své moderní budově v Radlicích.

Mezinárodní mistři Pavel Vávra a Lukáš Černoušek již léta provozují masově kroužky na celé řadě pražských škol. Zmíněný projekt však spočívá v intenzivním tréninku malého počtu dětí, které mají šachové nadání i šachovou pracovitost. Naši IM užívají moderní tréninkové metody i zkušenosti z vlastního růstu.

Tři naši svěřenci Šimon Pokorný, Jan Rousek a Aleš Langr se zúčastnili oficiálního Přeboru Prahy mládeže v rapid šachu v kategorii H 10. Po pár měsících tréninku byla účast především příležitostí zvětšit zkušenosti v reálném boji – turnajové úspěchy se dostaví později.

Proto je šokujícím úspěchem, že Šimon Pokorný turnaj o 24 účastnících vyhrál výsledkem 5,5/7! Gratulujeme!

Objektivně je třeba dodat, že 2 nejsilnější v každé kategorii mají přímý postup a soutěže se neúčastní, ale to nám radosti neubere. Vítěz je vítěz, kdo nepřijde, vyhrát nemůže.

Kdo však nebyl na výši Šimonova výkonu, byl náš klub jako takový – neschopností zaregistrovat mládež včas do svazu mu fatálně zkomplikoval postup do finále MČR.

V doprovodném openu  všech generací byl z našich členů Honza Hruška 4. a Libor Kouba 6.