ERA D pokračuje v bojovné náladě

1

Po prvním kole, kde se nám podařilo porazit papírově druhý nejsilnější tým skupiny Pankrác D 6-2, jsme ve čtvrtek 23.1.2014 nastoupili proti týmu Mahrla B. Ten byl papírově významně slabší, tak jsem taky raději nasadil slabší sestavu, aby to nebylo 9-0. Naši mistři (Bret, Doležal, Vrbata) nás jen morálně podporovali od sklenky vína.

Zápas začal rychlou remízou Pedra (2.) s Gdovínem, kteří kdysi spolu hráli za Litoměřice a dlouho se neviděli, takže u obou převážila priorita zvýšit si hladinu alkoholu v krvi před šachovou hrou. Pedro měl argumenty pádné (ráno byl na testech), takže jsem nic nenamítal. (1/2-1/2) Jako druhý s velkou nelibostí skončil Vlado (1.), protože jeho soupeř se nedostavil. Vlado se sice chvíli dožadoval, aby soupeř okamžitě přijel, že mu odpoustí, že to nestihl do hodiny, ba dokonce byl ochoten si ubrat svůj čas, protože ho chtěl porazit ve hře, ale pravidla jsou daná jasně. (1,5-0,5). Třetí skončil Petr šplíchal (7.), kde jeho soupeř dělal školácké chyby, takže to nebylo ani moc práce.(2,5-0,5) Následoval ho Lukáš Hula (6.), který mi v polovině hry přišel říci, že má nabídku remízy, ale že ji nechce. Situace se vyvíjela slibně, takže zadání bylo rukojmí nebrat. Lukáš (nově bez brýlí) ho zválcoval na královském křídle. (3,5-0,5). Obtížnou partii hrál Miloš Gáj (8.), který po zahájení stál hodně pochybně a s časem na tom také nebyl nejlépe. Vzhledem k 200 bodovém rozdílu v elu jsem ale věřil, že to rozchodí, což se nakonec i stalo. (4,5-0,5)

Milos to rozchodil

Následovala moje partie (4.) s Čejkovou. Ta vypadala dost remizově, ale pak v jedné chvíli udělala pasivní tah věží, čímž mě konečně pustila ke slovu a prosadil jsem se v centru. Útok jsem nakonec nezavršil, protože soupeřka již v zoufalé pozici spadla asi 10 tahů před koncem časové kontroly.(5,5-0,5)

Po pádu praporku

Zápas končil dvěma těžkými partiemi na 3. (Lamser) a 6.(Vala).  Honza měl převahu a podle mě to tam musel mít někde vyhrané, ale nebylo to jednoduché a soupeř ubránil remis. (6-1). Na druhou stranu Filip byl dost po tlakem a v závěrečné časovce byl dokonce jasně prohraný, ale soupeř to neviděl, takže to skončilo o holých králích. (6,5-1,5)

Tohle bych hrát nechtěl

Honza hledal a hledal

Honza hledal a hledalale vítězství nenašel

ale vítězství nenašel

 

I v druhém kole jsme dosáhli pěkný výsledek, kačaba stále leží v šuplíku (nikdo neprohrál) a stále vedeme skupinu, takže děkuji všem a můžete se těšit na Loko Praha.

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Věřím, že ERA D, s touhle formou a třemi mistry u vína, by si mohla troufnout i na Karvinou, co tady byla na extralize 🙂 – jen tak dál – vzhůru směr DIVIZE!

Komentář

© 2021 UNI Chess.