2. liga C: Na Hromnice o 2,5 bodu více

0

Bohužel jen ve skóre, zápasové body se ERA C urvat opět nepodařilo.

Na první ze série záchranářských bojů se dala dohromady relativně slušná sestava, sice stále bez Miloše Kozáka a Olgy, ale nastoupil opět Voloďa a bratři Hollanovi. Škemrání o posílení zadních řad z B-týmu se minulo účinkem, nicméně jsme nelovili příliš hluboko, mohli Víťa Miskolczi i Martin Královský. Gordic Jihlava se dostavil ve stabilním a silném složení v čele s trojicí Píza–Hába–Pokrupa a byl favoritem.

Na rozdíl od debaklu s Lysou jsme tentokrát hodně dlouho drželi krok na všech šachovnicích. První remízu zaznamenali korektně Liuba s Hábou ve složité pozici a přízrakem oboustranné časovky. Chvíli předtím jsem zakázal remízu Martinu Hollanovi, který si v pozici s těžkými figurami a čtyřmi střelci poté vytvořil náznak iniciativy, ale s docházejícím časem nechtěl jít do rizika. To už ale má koncovka začala vypadat prohraně a Martin Královský měl také figuru méně, ovšem slibně stál Honza Nováček a v ostré pozici u Petra Hollana se mohlo stát cokoliv. Pepa Lácha ve zhruba rovné koncovce střelce proti jezdci by dodal další půlbod a pokud by Víťa udržel čtyřvěžovku s pěšcem méně, na 4:4 to vyjít mohlo.

O zápasu bohužel rozhodla divoká a nakonec bohužel nezvládnutá časovka u Petra, kdy se dostal pod matový útok a pak už bojoval za ztracenou věc. Víťa pozici také neudržel, tudíž Honza Nováček za nás vsítil jen čestný úspěch. Já jsem s dvěma pěšci méně za rozhodnutého stavu odpor vzdal a na konečných 2,5:5,5 upravil remízou Pepa Lácha. Je nutno uznat, že výhra hostů byla zasloužená, v rozhodující fázi nás přejeli. Co dnes nevyšlo, se pokusíme napravit za dva týdny proti Gambitu Jihlava.

Aktualizace: domácí analýza s přispěním neúprosného počítačového oka zaznamenala, že autor článku stál připrohraně už nedlouho po zahájení, Petr Hollan celou partii ne tak nadějně, jak se zdálo, zato dvě remízy jsme soupeřům udělili v pozicích s velkými výhodami.

Komentář

© 2020 UNI Chess.