Zasloužená prohra Unichessu C

1

Ve 3. kole jsme hráli doma s Kladnem se 2 náhradníky : chyběli Kristýna a Pedro. Soupeři ve své obvyklé sestavě nahradili Vondru Volfem. (Neboli jak říká inspektor Mrázek radovi Vacátkovi: „To by moh bejt vídeňskej Volf. Von má takovej zlej kukuč.“)

Pane rado, že von to je...

Pane rado, že von to je…

....vídeňskej Volf. Ten kukuč!

….vídeňskej Volf. Ten kukuč!

V zápase jsme toho zkazili tolik, že je snad dobře, že se to sešlo všechno najednou. Technicky jako první jako prohrál Kovář s Čápem na druhé černými v Najdorfovi. V zahájení totiž spotřeboval většinu času, paradoxně byl asi jen krůček od vyřešení problémů (18…f5!). Ve skutečnosti se dříve pokazily další 2 partie. Na 8. se černými nechal Gáj Mišičkem zahnat z anglické do Tarrasche, kterého evidentně neznal a rychle ztratil pěšce. Snažil se ještě dlouho, ale marně. Podobně jsem na tom byl já na 4. stole černými s Kotykem. V zavřené francouzské jsem zvolil špatný plán a dlouho se marně zmítal v pozici s rovným materiálem leč bez protihry. Pak kontrovala na 6. Olga, která přemanévrovala Gutmana v jeho oblíbené anglické. Naše 4 černé partie tak skončily jako první, ale vynesly 1:3. Na 2:3 pak snížil na 5. Bakalář bílými se Satranským. Celkový obraz partie byl, že černý si dovolil mírně méněcenné zahájení a bílý ho precizně přejel. Šťoura motor dodává, že černý jednou mohl výrazně zazlobit (22…Sxc5!).

V tomto bodě jsme si ještě dělali naděje, že 2 partie by mohly být remis a Šimek měl figuru víc v koncovce. V partii na 7. desce hrál Hruška bílými s Volfem. Vznikla složitá hra, kde na dámském křídle stálo něco jako Čebaněnkova slovanská, v centru a na královském pak oboustranný stonewall. V popisovaném okamžiku tam byla věžovka, o které Honza hlásil, že asi nepůjde vyhrát a jestli může opakovat tahy. Souhlasil jsem, ale soupeř nikoliv. Bystře rozpoznal, že věžovka je lepší a také ji po různých zápletkách vyhrál. (To musel bejt vídeňskej Volf. To je faktótum.) Na 3. desce (Kuba-Haman) se přes nezměrnou urputnost aktérů partie nevychýlila z rovnováhy a skončila remízou, čímž jsme definitivně prohráli. Nehodám ale nebyl konec. Šimek měl s Freislerem sice jezdce víc ve věžové koncovce, ale soupeřovi pěšci také měly svou váhu. 44. Va7+ je už chyba (44. Vb8 uchovává šanci na výhru), ale vzdávám hold černému, jak zdánlivě jednoduše chladnokrevně partii sám vyhrál.

Prohráli jsme 2,5:5,5, nečekaně, ale zaslouženě. Sympaťákům z Kladna a Rakovníka body přeji, ale MNOHEM lepší by bylo, kdyby jim je dal někdo jiný. Vyzdvihnu oba naše vítěze, Olga je jediná se 3/3, Baki má 2,5/3 a oba jsou oporou zadních řad. Jindra se na sebe vztekal, ale šachy jsou hra remízová a vždycky se partie vyhrát nedá. Našim náhradníkům se v letošní premiéře nevedlo, ale zápas nám sami nezkazili.

V závěru se zhroutil online, ani ten to nemohl vydržet, ale teď už jsou zde k vidění celé partie.

Kaštan vyhlíží hráče

Kaštan vyhlíží hráče

Vycpaný pobuda získal kolegu

Vycpaný pobuda získal kolegu

Obrazy měsíce v Kaštanu jsou fotografie

Obrazy měsíce v Kaštanu jsou fotografie

Kotyk se do mě brzy pustí!

Kotyk se do mě brzy pustí!

(Zatím) spokojenost

(Zatím) spokojenost

Gáje smích přejde...

Gáje smích přejde…

Jarda Satranský dovršil v Praze 0-0-0.

Jarda Satranský dovršil v Praze 0-0-0.

Britské vzezření Gutmana

Britské vzezření Gutmana

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Zatím sice držíme třetí místo, ale bodovali jsme jen s posledníma dvěma. Je na čase zabrat, nejlépe už proti Dukle.

Komentář

© 2021 UNI Chess.