Zase ten Vyšehrad!

0

Vyšehrad je pro nás ve všech ligách tradičně prokletý, zejména hraje-li se u železničního mostu. V Kaštanu na Břevnově jim to tak nečaruje, otázka zněla, je-li ERA svět dost daleko od vody (nebyl).

Hosté nastoupili silně, i s naším Vávrou na 1., my jsme měli papírově skvělou sestavu, ale realita byla jiná. Nejprve Kovář na 2. remizoval nabídkou černými s Chalupou ve Phillidorovi (plánovaně, učil se na státnice). Na 8. Pokorný černými lámal s Drahorádem černými ruskou na výhru, skutečně získal pěšce, ale realizace se nevydařila a byla to remis. Důležitý bod vyčaroval Van černými s Šedým – napřed ho v sicilské metodicky přehrával, pak se partie otočila a pak se naštěstí otočila podruhé. Neméně důležitou ránu nám zasadilo derby šachové školy na první, kde si Černoušek bílými s Vávrou naběhl v klasické slovanské, jež mu nesedí – optickou převahu bílého vystřídal úplný taktický rozvrat. A zbyly nám povětšinou horší koncovky… Havlíková tu svou věžovku 3 na 4 udržela – předtím nicméně stála s Filipim dobře v sicilské, počítač nahlásil i promarněnou možnost získat pěšce (27.Sxe6!). Naprosto nejhorší partii sehrál bílými na 7. kapitán s Rutem – v Hadí variantě benoni (Sf8-d6-c7-a5) jsem znal jenom název, nezvyklou nejasnou pozici jsem takticky nezvládl a stál v 25. tahu na prohru. Soupeř si místo gongového 25…Vxd5 vybral jen přechod do věžovky s pěšcem více, která po dalších chybách obou stran skončila remízou (br!). Pak nám přinesl vedení bílými energicky hrající Kuba na 5. s Vodičkou v sicilské, i když se partie taky trochu otáčela. Tou dobou už ale Škára na 6. bojoval s Lacinou černými ve věžovce za ztracenou věc – v partii, kde ve střední hře stál pohodově a po přehnané agresi soupeře i na výhru.

Výsledná zápasová remíza je vzhledem k průběhu úspěchem spíš pro nás, z hlediska 3bodového pravidla je to ale spíš společná ztráta.

Dnešní zápas nestál překvapivě ERA B vedení v 2. lize A, protože oba pronásledovatelé také tratili, ale je nám třeba hráti lépe!

Next generation

Next generation

U horní desky zatím veselo

U horní desky zatím veselo

Chalupa - Phillidor

Chalupa – Phillidor

 

Komentář

© 2020 UNI Chess.