Vyšehradské prokletí přeskočilo i na eFko!

0

Poslední mohykán, zatím 3-4! Kudy na to? Rozhodující chvíle na trojce! Eda to zvládl bravurně! Je konec, prosím podpis! A výraz na osmé,vysvětluje vše, je mi ho líto! Pohled pod osmý stůl! Situace na bojištích se mění každým okamžikem! Ještě se nic neděje! Tady už asi není co řešit! Pověstná vyšehradská nevětratelná nudle! Na osmičce z toho soupeř nepobral! Soupeř Lucky chodil pozici odhadovat i z její strany!! Kapitánovi kefír k dorovnání přispěl! Míra nevypadá vůbec dobře! Nemohu se na na to dívat! Martin také ještě OK! Lucka ještě dýchá! zápis o remisTitulek reportáže, jak psáno pod námi, se pochopitelně nabízel, ovšem na rozdíl od Áčka se eFko, které je teď rozmazleno společnými, světlými a větratelnými prostory U Průhonu 26, dle hirearchie schopností ocitlo v absolutní podzemní díře! Jak vidíme na fotografiích Áčka, je rozdíl v podmínkách zřejmý,  oni v téměř rytířských podmínkách s židlemi hodovními – chybí jen víno v pohárech a pečeně!

Vyšehradští hostitelé, zvyklí na klaustrofobní chodbové prostředí, se záchody připomínající hospodu 4.cenové skupiny, si připravili podmínky domácího prostředí dokonale, jako se kdysi u tenisu kouzlilo s antukou v hale!! Ale nestěžujem si, až také dosáhneme ELA 2200 a výše, bude líp a budeme hrát také nahoře v prvním patře!!)

No budiž, začalo se hrát, podle soupisky jsme měli na výhru, tak jdeme na to! Kromě 6 té šachovnice se všude tahá, na  1. Eda protažená francouzská s Db6, střelec na e7, na 2. Martin zřejmě proti Grunfeldu s pěšci e4 a c4 a střelci S3, Se2, trochu zvláštní, ale možná že se to hraje tak mlčím! Na 3. kapitán Martin, caro-kann, ale nevím zda to trochu nesklouzlo do protažené francouzské, pěšec c6 se po chvíli dostal na c5 a též se vykytlo e6, s Db6. Na 4. se posadila Lucka, hrozně rád, ale podrobnosti jsem nebyl schopen identifikovat/viz foto/, snad to někdo doplní, třeba Míra?, pětku opanoval s černými Jirka a opět si nejsem jistý, co se hrálo, přišel jsem pozdě, doplníme…co vím bylo to nějaké rychlé, protože se oba nestačili vyvinout podle představ! Na čísle 6. stále tikají hodiny, tak jdeme na na 7., kde Míra Rada, kmenový bodovatel Géčka rozvíjel v jakési odpovědi na pseudoitalskou své plány k výhře..a č.8 zaskakující já, který po telefonátu 16.15 přispěchal, což naštěstí šlo a mladíka vyzkoušel na Rétiho Jf3 a c4, b3, Sb2! Lukáš na šestce doběhl a začal proti mladému Rejličovi z vostra bez asi 30 minut f4!

Jak vidíme na fotografích, v nudli bylo za chvíli nedýchatelno nejen pro pot a zápach z toalet, ale i pro nedostatek kyslíku, který svědčil spíše domácím. Podmínky však byly rovné a tak nezbylo než se do svých pozic zakousnout.

Po hodině a půl nebylo jasné jak se to semele, dost z nás sice bylo pod tlakem, ale vyhlídky se tu a tam zlepšovaly.  Ovšem Míra Rada na sedmé kouzlil tak, že to vypadalo na jeho rychlou prohru. Eda byl také dosti zatlačen, Lucka rozběhala dámu, figury a pěšce po celé šachovnici a její vize o temných hrozbách začala brát za své! Kapitán Martin si ze 3.tí odskočil pro posilující kefír a těžkou pozici se mu podařilo srovnat, že nakonec vypadal lépe, za to Lukáš na 6.té a Martin na 2.hé začali tušit potíže. Jirka však na 5.té držel volného á pěšce a otázka byla jak se to podaří využít, já na 8.mé využil drzosti mládí a po tahu f4 jsem věž dostal na f3-g3 a po Sxf6 a soupeřovu gxf6/myslel si že zahraje Vg8/ jsem se přiblížil k zisku střelce na g6, který zatím nešel brát!

Po třech hodinách vyhrál na 7.čce Míra, což bylo z říše snů, mladej s pěšcem na d7 neuměl koncovku dohrát, tak mu pobral pěšce a pak další a bylo 1-0, na to jsem svého mladého s figurou navíc a výměně dam a s dvěmi volnými pěšci naučil udělat tah, nad kterým se sice nemusí přemýšlet, ale v partii a v jeho věku nejtěžší, ostatně my jsme ho dělali se staršími taky neradi 2-0. A jak to vypadá vedle?

Všichni byli jaksi zadumaní a Míra spočítal, že to vypadá pro tým na plichtu, ..Jirka dostal na páté nabídku remízy, což se mu vysvětlilo jako nesmysl, tak dřel, koně a čtyři pěšci..nutno říct že remízově to tedy vypadalo! Na trojce kapitán už v lepčejší pozici věřil že by mohl minimálně půlbod přinést, ale nepropočetl co bylo třeba a po chybném odskoku střelcem na Sb7, přišla rána jak z čistého nebe 2-1! Propočet Míry vzal tedy rychle za své… viděli jsme to v tuto chvíli na 3,5-4,5!

Pak padl Lukáš na šesté/ v časovce dělal eskamotérské kousky, které ovšem jeho „mladý“ suše odvracel a bortil mu iluze o výsledku/2-2, a Lucka na čtvrté, které soupeř krále nepustil ani na druhou řadu a s třemi pěšci, pohodlně vyhrál 2-3…Lucka se svěřila autoru článku s tajemstvím, proč se těžko dostává do hry..takže, co nevím nevykecám… další šachista na cestě..gratulace!!!

No a vypadalo to zle nedobre, protože než jsem došel na jedničku k Edovi, viděl jsem jak vzdává na dvojce Martin, takže 2-4 a zápach nějak v místnosti zesílil!

Naštěsí čas hráče s nejvyšším Elem dne 1867, tedy Ondřeji Růžičkovi s Edou utíkal o poznání rychleji, takže Eda mazácky vše dorovnal, nakonec se 4.mi, slovy čtyřmi pěšci, z toho třemi volnými, držel naděje pro týmovou remis 3-4!

No a na 5.tce se to jaksi šouralo vlastním tempem..Jirka chtěl soupeře, který donekonečna nabízel remis, donutit vzít volného á pěšce, aby se mohl rozeběhnout doleva za bílými hochy, ovšem soupeř nechtěl a nechtěl, ještě si nesmyslně králem vlezl pod něj na a2 a koněm tuším na b1…po několika nervydrásajících výpadech Jirkova koněm a postupem bílých pěšců se k rozhodujícímu výpadu Jirka rozhodl a vyhrál jako poslední, tedy 4-4, remíza!

Toť vše co se událo léta páně 1.února 2013. , skončilo se v příjemné hospůdce za rohem!

Komentář

© 2021 UNI Chess.