V rapidu má Unichess místo přeborníka přebornici!

4

Opět po roce jsme se sešli v Kaštanu na už nikdo neví kolikátém ročníku zdejšího turnaje. Tentokrát se turnaj konal kvůli velikonocům o týden dřív a tak jsme nemuseli v noci před turnajem posunovat hodinky, jak už jsme se v minulých letech skoro naučili. Možná právě tento posun však měl za následek poněkud chladnější počasí, které do tepla Kaštanu přilákalo nezvykle velký počet účastníků. Omluvenek bylo pomálu a takřka všichni náhradníci natěšeně čekali, že si zahrají. Velkomyslně jsem všechny do turnaje přijal a jejich počet se zastavil těsně nad třicítkou, přičemž šachovnic jsme měli 14. V tom zmatku se mi nepovedlo připojit na wifinu a SM mi nechtěl bez připojení vylosovat první kolo. Naštěstí si Milan vzpomněl, že má v autě dvě šachovnice a operativně jsme je začali chystat na chodbě. První kolo jsem nakonec vylosoval ručně a když se začalo hrát, tak jsem zjistil, že jsem do něj přijal tři hráče, kteří byli sice přihlášeni, ale nedostavili se a naopak někteří přihlášeni hráči vůbec vylosováni nebyli. Jako protřelý pořadatel jsem se vzniklou situací nenechal zaskočit a nevylosované hráče sem usadil ke stolkům a s půlhodinovým zpožděním konečně první kolo začalo. Pak se mi na baru povedlo zjistit heslo na wifi a ejhle SM začal od druhého kola losovat dvojice. Počet účastníků se nakonec ustálil na 32, což však pořádající Unijazz nijak nezaskočilo a ceny byly i tak pro všechny.

Co se týká výkonů jednotlivých hráčů byly určitě divácky velmi atraktivní. Nebyla nouze o maty s posledními vteřinami na hodinách a kdo měl štěstí mohl zahlédnout i pat. Turnajem nakonec nejlépe proplul již tradiční účastník a vítěz jednoho z minulých ročníků Karel Hořínek, který ztratil pouze jeden bod díky dvěma remízám. O další místa se strhl nevídaný boj, který nakonec musel rozhodnout Bruno Buchholz. I ten byl nakonec krátký na dělbu druhého místa mezi Aničku a Martina, která zamotala pořadatelům hlavy, protože měli připravené diplomy za 2. a 3. místo. Naštěstí se Martin galantně ujal místa třetího a druhé nechal Aničce.

Tato dělba neměla nijaký vliv na výsledek oddílového přeboru klubu Unichess, který je již tradičně součástí turnaje v Kaštanu, protože Martin už našim členem od loňska není. Anička tak suverénně s náskokem celého bodu vybojoval premiérový titul. Druhé místo nakonec obsadil Miroslav Rada a těsně za ním skončil Jaroslav Hadrava. Následovalo pět třiapůlbodových v pořadí Jana Zavadilová, Petr Šplíchal, Lukáš Nevoral, Jiří Fišer a Zdeněk Kovář. Poslední dorazila Lucie a tak už ze tří partií víc než tři body nevydolovala. Nezklamala ani mládež, když Jakub Ocelák získal 2,5 bodu a Matěj Mareš 2 body.

IMG_2593

IMG_2595

IMG_2594

IMG_2596

IMG_2600

IMG_2597

IMG_2601

4 Komentáře

 1. Jan Bartoš napsal:

  Jestli ona nám ta emancipace v oddíle tak ňák nepřerůstá přes hlavu…

 2. Mircea napsal:

  Až doteď jsem každoročně přemýšlel o tom, jestli vyhlašovat kromě oddílového přeborníka i nejlepší ženu oddílovou přebornicí. Jelikož sem tak nikdy neučinil, tak letos pro změnu nebudu nejlepšího muže vyhlašovat oddílovým přeborníkem.

 3. Pedro napsal:

  Tak to gratuluju. Bude nějaké superfinále
  přebornic a přeborníků?

 4. Mircea napsal:

  To by bylo hezké, zkusím spočítat, kolika hráčů se to vlastně týká.

Komentář

© 2021 UNI Chess.