V Polabinách pohoda, až na výkon kapitána

2

Polabiny letos mají družstva v obou v prvních ligách a toto západní zasvětili příležitosti pro své mladé hráče, kteří ve skutečnosti dělají velkou část bodů tohoto družstva. V ERA A zatím většinu bodů dělají horní desky. Oboje se naplnilo i při našem výjezdu do Polabin ve 3. kole. Prozradím, že Polabiny postavilo své naděje na dolních 4 deskách, kde s námi hráli 2:2, jinde si domácí neškrtli. (Ano, vyhráli jsme 6:2).

Původně jsme měli na soupeře vytáhnout plnou sestavu, ale v sobotu odřekl Studnička. To přepólovalo půl sestavy, což posléze nevadilo, a musel nastoupit tento kapitán, což se ukázalo jako pohroma.

Skóre otevřel na 7. černými Kovář s Kožůškem, který učebnicově rozebral KI 4 pěšců a nadělil soupeři Kačabu. Pak vyhrál na 3. rovněž černými Jirka s Němcem, hrál ve španělské kupodivu nikoli Birdovu, ale Coziovu variantu a partie chvílemi vypadala jako Benoni. Pak jsem prohrál já bílými s Hrdinou – soupeř sérií obětí rozvrátil mou povrchní hru v Nimcovičově indické a jen jeho pečlivý přístup mě zachránil před tím, abych prohrál jako první. Skóre posunuli remízami vpřed Řehořek (manévrovací Réti s Macháněm bílými na 6.) a Havlíková (černými s Půlpánem lepší v sicilce, ale pak se to pokazilo). Zbyly nám nám 3 slibné partie, které jsme posléze všechny vyhráli. Jako první dorazil Černoušek hrající ve fenomenální formě bílými Novotného na 2. v postkatalánské koncovce. Potom Bernášek zdolal černými na první Hrabušu v ostré koncovce. Nakonec vyhrál Vávra na 4. bílými se zkušeným Lahnerem – ve francouzské divočině získal figuru, kterou dlouho a opatrně realizoval.

6:2! Jsme v tříčlenné skupince týmů beze ztráty 2., na skóre poněkud překvapivě vede Nový Bor B.

Zadní trakt restaurace v Polabinách nevypadá vábně, ale možnost přejít po partii přes chodbu plynule do hospody má svoje kouzlo.

 

 

2 Komentáře

  1. ladkovar napsal:

    gratuluji

  2. Mircea napsal:

    Gratuluji, jen tak dál! předseda

Komentář

© 2021 UNI Chess.